Споделена история от Здраве

Бележка за карантина
Здравейте! Преди 3 дни започнах да се чувствам отпаднала, а вчера сутринта вдигнах и температура. След направен тест за коронавирус(отрецателен) се прибрах. Днес започнаха да ми избиват петна главно по корема и шията, които после се превърнаха в дребни пъпки, пълни с прозрачна течност. Тъй като като малка не съм боледувала от Шарка, веднага звъннах на личния си лекар и споделих опасенията си. Отидох на преглед, където бързо ми беше поставена диагнозата Варицела.
Вече идва и време за въпросът ми - тъй като живея в сграда, в която си помещава детска градина и споделих поджзринията, че съм се заразила оттам, личният лекар ми каза, че съм длъжна да залепя на входа бележка, която написа - че в сградата има болен от Варицела и че съм в карантина до 13. 10(14 дни), през които ми каза, че не трябва да излизам, защото до пълното завяхване на мехурчетата ще съм силно заразна. Но не искам да слагам това съобщение и всичките ми съседи да знаят, че съм шаркава, длъжна ли съм да го лепя във входа?

Честно казано и не знам как ще издържа да съм болна цели 14 дни с висока температура, отпадналост и много много пъпки. За един ден вече имам доста мехурчета и тепърва ми избиват червени петънца, имам много да чета за тази гадна болест...

Направо ще си позволя и да попитам - понеже джипи-то ме предупридш да ни смъквам темпиратурата, ако не е много висока, за да ни подтискам борбата на организма с вируса, има ли начини да обликчавам някакси отпаладността ми, защото имам ли над 38 градуса съм като парцал.
Изписани са ми и мазила срещу сърбеж, но има ли такива а по-бързо завахване излекуване на пъпките?

Благодаря за отделеното време!

Коментари

1.   В никакъв случай не си позволявай да ги тормозиш да съхнат по-бързо!!! Опасно може да бъде включително за живота ти, те трябва да си избият добре, напълно и да си мине целият процес! За температурата също е прав, така имунната ти система се бори и образува защита за в бъдеще!
Трябва да ти избие една по-голяма "майката" не я пипай, не я чеши, не я дразни! На мен ми беше избила на врата, почти в началото на косата, бях постоянно замаяна, със замъглено зрение и болки там. Но лекари казваха, че мястото е лошо, но е добре, че е избила, иначе е можело да избие пак, но навътре в главата..
На мен ми препоръчаха чаша топло червено вино за да избие по-бързо и напълно, така и стана.
Не дишай изпарения, нито прах! Не яж тежки вариа през това време- боб, зеле т. н Пий повече течности от обичайното!
Ако си стоиш в къщи няма защо да слагаш бележката. Ако ще излизаш обаче за разходка поне, задължително в кола... слагай си ръкавици, слънчеви очила и задължително да те води човек прекарал варицелата.
Мен ме разхождаше мъжът ми с колата следобедите, че откачах затворена в къщи. И мен ме пипна неподготвена, мислех, че съм я прекарала, явно не. Лепнах от дете на приятелка, поне в тия дни ми го водеше да си играем :)))) и ме разсейваше малко.