Споделена история от Здраве

Проблеми с бръсненето
Здравейте, аз съм мъж на 30 години и имам проблем с бръсненето!

Този проблем го имам от 4 години. Много често няколко часа след като се избръсна по бузите ми се появява нещо като пърхот. Понякога имам ситуации да ми се появи обрив.

За да намеря решение на този проблем използвах най-различни марки пяни за бръснене, но пак го имах този проблем. Накрая реших да използвам течен сапун за ръце, ама за съжаление проблемът не си отива.

Всеки месец си купувам нова еднократна самобръсначка. Вместо два пъти в седмицата да се бръсна, се бръсна веднъж в седмицата, обаче няма решение.

Преди 2 години бях открил един мехлем "Латикорт" и след всяко намазване с този крем ми изчезваше пърхота. Проблемът е че не трябва да се използва толкова често.

Дали има някакво друго решение на този проблем?

Благодаря за вниманието!

Коментари

1.   Много е вероятно това всъщност да е отделяне на мъртва кожа. Горният слой кожа периодично се отделя и бива заменен от по-нов слой кожа, така че това се случва при всички хора. Но не точно във вид на пърхот и се случва по-бавно и неусетно, а не изведнъж. Самото бръснене ускорява това отделяне на мъртва кожа, тъй като ножчетата премахват и част от кожата, наред с космите, които режат.
За да се предотврати бъдещото дразнение и възпаление на кожата, бих препоръчал електрическа самобръсначка, като има два основни варианта: или някой модел на "Philips" от 5-6 серия и нагоре (добро съотношение между цена и качество е Philips S5530/06), или другата им серия "One brade" (аз използвам Philips OneBlade QP2520/30 и дори няма нужда от използване на пяна). И в двата случая се избягва дразнението на кожата, тъй като ножчетата нямат пряк досег с кожата, но и оставят съвсем къс косъм. С други думи, обръснатата с тези машинки брада няма да е идеално гладка по начина, по който успяват остриетата на обикновените самобръсначки, но и няма да се стига до порязвания и възпаления на кожата.

- Кифлоприземител

2.   Защо не отидеш на дерматолог? Може да имаш нещо на кожата и да ти го оправят. Аз съм жена, но може да пробваш с пяна и бръснене не на контра, а по посока на косъма. След това, задължително лосион, за да подхрани и успокои кожата. Но пак те съветвам да отидеш на дерматолог. Може да съчетаеш този проблем заедно с преглед на бенки. Много малко хора са запознати с меланомите, а те са изключително злокачествени.