Споделена история от Здраве

Тацитус Благоевград моля за мнения
Здравейте на всички! Обръщам се с молба за коментари и мнения от майки на специални деца, които са посещавали или посещават център Тацитус в Благоевград. Моето дете го посещава от няколко месеца но аз не виждам никакво развитие напред. Момичетата които работят там изглеждат млади и неопитни но казват че работят със супервайзъри които са специализирали в областта. Тези супервайзъри странно защо никога не се появяват в центъра. Виждали сме се онлайн на скайп и сме говорили по телефон но не са се prедставяли като имена. Едната казва че е гъркиня и говори на английски а другата че е ерготерапевт. Но реално нито знаем кои са нито дали са завършили това. А момичетата в центъра които са двете терапевтки звучат много неубедително още от самото начало. Уж имало 10 мин обратна връзка преди да си взема детето а те в един глас казват по две или три изречения всеки път едни и същи и ми го дават да си ходим. Детето ми не говори и това беше причината да го водя там. Обещаха да проговори а няма и думичка още. Да не говорим че ерготерапевтката всеки път ми говори за люлки и батут и такива глупости на какво се е качил. Аз ако искам да го люлея няма да го водя в център в който плащам 30 лв за час а ще го заведа в парка или в детски кът. Някак много несериозно ми звучи всичко това. Водиш дете с проблеми с надеждата да проговори а те го люлеят на люлка и му дават да си играе с боб. Не искам да си пиша името за да не ме разпознаят тъй като нямам друг вариант за център за такива деца в Благоевград но започвам да се отчайвам. Плащам много голяма сума за да го водя там а не виждам резултати. Знам че няма да станат от раз но скоро се запознах с една майка която каза че е водила там детето си повече от година и също не е имало резултат. Каза също така че и друга майка с която са се запознали там се е отказала след като не е проговорило детето й. Според нея са измамници които само взимат пари и няма напредък. Затова искам да питам някой имал ли е опит водил ли си е детето там и имало ли е резултати? И още нещо на входа винаги е мръсен пода а децата понякога сядат на него. Двете момичета които са терапевтки никога не носят маски и ръкавици и не виждам да слагат дезинфектант на децата и на тях. Според мен това в тази ситуация с ковид е много опасно. Моля за мнения за този център.

Коментари

1.   Не е по въпроса, не знам нищо за този център, но защо не опитате някакъв детокс на детето? Нямам предвид модерните глупости за глутена и млечните продукти, а някакво алтернативно лечение, например терапия с животни, природа, нещо, което ще му бъде интересно. Известно време да поживеете на село. Просто такива проблеми зачестиха лавинообразно паралелно със замърсяването на въздуха и нездравословния начин на живот. И да слагат дезинфектанти на децата в центъра, ако има един болен няма как да не зарази, защото се предава по въздушно-капков път, не само чрез ръце. На една позната детето не говореше до 4-годишно, но тя докато беше бременна беше пръскала с някакъв инсектицид, после уж щеше да кърми, но започна някакви успокоителни да пие. Сега знам, че живеят на село и че вече говори детето, ходело на логопед, но проблемът полека-лека се решава.