Споделена история от Здраве

Странични ефекти от ниацин B3?
Здравейте на всички!
Да попитам дали има потребители, които са пили ниацин (В3), за подсилване на имунната система без лекарска препоръка?
Аз от около месец пия чист ниацин В3 под формата на капсули (таблетки), знам, за всичките странични ефекти, консултирах се с фармацевт, нямам нито един от обичайните странични ефекти, но отвътре след изписването на таблетката пия по една таблетка по време на хранене, след малко минало време в рамките на минути цялата ми глава усещам пране, вместо главоболие, много силно паране на мозъка всякаш, но минава за минути!
Напоследък и бузите ми парят, но бързо отмущмява, не ми се променя цвета на кожата, нито има нещо друго необичайно!
Единственото необичайно нещо от пиенето на ниацин В3, е въпросното парене на главата и бузите от днес!
Пия го щ, защото се води най-силният витамин и подсилва имунната система на максимални обороти, в сезона и предвид пандемията личната ми диетоложка, каза да си купя витамини и личната ми лекарка, каза няма лошо купувай! Консултирах се и с фармацевт и диетоложката ми, кои витамини да купя и така вземе и ниацин, защото не ям друго месо, освен риба по съвет на диетоложката ми!
Само да вметна ваксиниран съм срещу ковид, но витамините са превенция!

П. С. Освен В3(ниацин), пия още няколко витамини Д, В12, Цинк, Витамин С и бирена мая нея я пия заради акнето ми тя ми е предписана от дерматолога ми, на който сподем всички тайни
Благодаря за отговорите Ви душички!
Приятен ден/нощ!!!

Коментари

1.   Мой близък имаше такива усещания от ниацин и след няколко дни пламна и визуално като след слънчево изгаряне. Каза, че започва да се задушава, всичко му пари и му е много горещо. Пи противоалергични капки, но каза че симптомите се усилват и го закарахме до бърза помощ. Там му биха метилпредниьолон и трябваше 10 дни да пие противоалергични.

2.   Веднага смени всичките си лекари!

3.   Ако знаеш англииски потърси за niacin flush,нормална и безобидна реакция е,просто ги смени с на друга фирма или намали дозата :)