Споделена история от Здраве

Защо се чувствам,като в сън?
От няколко месеца се чувствам, като в сън. Каквото и да погледна и за каквото и да помисля не ми е струва реално. Буквално все едно сънувам! Ако някой е изпитал това чувство или знае защо ми е така моля да сподели!

Коментари

1.   След някакъв стрес ли се случи?

2.   Да не си изкарал ковид?

3.   Депресия. Много дълбока.
Така започна всичко, след няколко месеца започна главоболието и замайването, след още няколко месеца, не можех да спя, а след това на антидепресант, след това дойдоха и паник атаките.
След това вече нямаше накъде, последва една огромна промяна, за която сама положих усилия. Отдалечаване от токсична среда и хора и т.н.
Днес вече всичко е наред, свърши се кошмарът.

На колко години си и какво се случва в живота ти?

4.   Може би е заради продължителна физическа и психическа преумора свързана със системно недоспиване.

5.   И аз съм така, вече от много време и мисля, че е заради депресията, колкото и да се опитвам не мога сигурно и ти си като мен.

6.   На мен ми се случва при ниско кръвно.

7.   Редовно ми се случва и мисля, че има общо с вегетативната нервна система. Особено при промени в атмосферното налягане все едно изпадам в делириум! Забивам в една точка и все едно мозъкът ми изключва. Ако някой може да каже, как се лекува това състояние, нека помогне!

8.   И аз съм имал това чувство. Много е странно защото не може да се обясни точно. Сякаш душата ти не е част от тялото и нямаш усещане дали това което се случва покрай теб е реалност. Все едно гледаш на забавен кадър но всъщност знаеш че не е.
Някои хора го обясняват с разни духовни причини, а някои лекари се правят че не знаят какво е.
Вероятно е да се случва от напрежение или някакъв стрес.
Препоръчвам да смениш обстановката за няколко дни ако още си така или някой друг ако е в същото положение.

9.   Здравей, не знам дали някой ще ми отговори, но искам да попитам автора как е?

10.   Изпитвал съм го като млад. Все едно, че гледаш слуващото се около теб по телевизор. Веднъж съп пушил трева и чувството беше същото. Пробвай да вземаш витамини, бирена мая, зелен чай.

11.   Здравейте, искам да кажа че и аз съм в същото положение. Имам чувството че съм легнала някъде и че си сънувам целия живот който живея сега, и че той е нереален, и в същото време осъзнавам къде съм и какво правя, странно ми е, че не мога да приема че това са просто мисли, все едно не мога да ги осъзная така ме е завладял този страх, ужасно се страхувам да не полудея, при мен се получи след раздяла с приятеля ми не бях свикнала да оставам сама никога, все имах човек до себе си. Психоложката ми каза че е заради голямата промяна и, че имам страх от самота. Да не остана сама, да не изгубя близките си. Но просто вече си мисля че наистина полудявам щом не мога да ги осъзная, понякога е толкова силно че все едно имам чувстото че са реални мислих, че имам дереализация но тя ми каза, че нямам, защото съм нямала симптомите, а съм имала само мисли. Загубих интерес за много от нещата които обичам да правя защото все си казвам то е нереално. Не знам как да се справя, много ми е трудно да осъзная че това са само лъжовни мисли. Никога не съм употрябявала наркотици, имам чувството че това няма да има край. Ако някой е имал подобни мисли, нека сподели.

12.   Понякога имам чувството, че хората ми говорят, а аз даже въобще не се опитвам да ги чуя или ги чувам, но не разбирам абсолютно нищо, което ми казват. Задавам си въпроса "Защо ми го казват това? ", "Това няма никакъв смисъл". Не искам да отговарям и да поддържам разговор все едно не съм от този свят и искам да избягам. Не мога и не ми е интересно да поддържам какъвто и да е разговор за каквото и да е било. Ежедневието ми ме дразни и натоварва от сутрин до вечер и сякаш искам да избягам но не намирам утеха никъде. Това свързано ли е по темата и как се оправя?

13.   Здравей, на колко години си, и наскоро да се е случвало нещо по травмиращо в твоя живот, или някаква промяна?