Споделена история от Здраве

Плашещи мисли за самоубийство.
Здравейте! Нямам на кого да споделя и се реших да си излея душата тук. Преди известно време бях подлъгана от човек на когото вярвах безусловно, мислих, че го обичам… Мечтаехме за общо бъдеще. Нямаше постоянна работа, а собствен “бизнес” и не можеше да тегли кредити, съответно аз си предложих всички спестявания и теглихме и доста кредити. Парите трябваше да са за ремонт, обзавеждане и кола за него. Купи си кола и изчезна. Аз си останах без спестявания и огромни дългове… Той замина за чужбина, не може да бъде открит. Никой не ми е виновен, не ме карал насила, сама направих тези грешки. Прекалено много се доверих. Не мога да рефинансирам, нямам близки, нямам нищо. Останах си с разочарованието. Любов няма - има интерес! Не мога да погасявам задълженията си, макар и да работа те са огромни. Нямам си никой към когото да се обърна, нямам си нищо. Последно време натрапчиви мисли минават през мен. Плаша се. Вътрешно знам, че това е изхода, просто всичко да свърши… Благодаря за вниманието. Бъдете здрави!

Коментари

1.   Не си струва, животът е безценен дар, защо да го захвърляш на боклука? Всички сме хора и правим грешки, за жалост твоята е била огромна, но все пак не е фатална. Работи с малкото, което имаш и живей за доброто, във всеки един ден можеш да откриеш поне малко добро. Не знаеш какво ти е подготвила съдбата, имаш още много неща пред себе си. Твърдо вярвам, че няма как животът ти да е безсмислен и ще откриеш хора, които ги е грижа за теб.

2.   Не си струва да се самоубиеш заради кредити - заеби всичко в България щом и без това си нямаш никого, премести се в чужбина и си решаваш проблема. Преди 8 години се преместих в Англия точно заради това - ипотека за жилище във Варна. Оттогава съжалявам че не съм се изнесъл по-рано. С доходите си в Англия си плащам ипотеката в България , живеем нормално, почивки в Африка, Испания , другия месец сме на Мадейра, караме коли които в България не можехме даже да мечтаеш.

4.   Драга, слушай сега. Направила си голяма грещка, то е ясно. Но за едни тъпи пари не си струва да си жертваш живота. Разбери го. Задълженията имат давност. Говори с добър адвокат и виж какво може да се измисли. На твое място, ако нямаш нищо на твое име, имот, кола, бих работила в сивия сектор 5 години, и като мине давността на задълженията, си като чисто нова. Ако са толкова големи, че да не можеш да ги платиш. Опции има, най-тъпото ще е да се самоубиеш. Бори се, по дяволите. Да си неизлечимо болна, разбирам. Да си последния човек на Земята, разбирам. Ама ако за едни тъпи пари искаш да умреш... ще ме разочароваш! стягай се, говори с адвокат и ги изпържи.