Споделена история от Здраве

Тревожност, паник атаки, депресия
Здравейте! Момиче на 20г съм. Преди година претърпяхме катастрофа с приятеля ми, който беше с опасност за живота и лежа един месец в болница. Започна от захранване към прохождане, рехабилитация и тн. Има трайни последици. Септември миналата година започнах да уча в университет. Още първата седмица започнах да усещам мускулна болка в дясната ръка и гръдната област. Редуваха се. Посетих личната, препоръча ми магнезий. След седмица се почуствах като болна - слабост, умора, започнаха мускулни трептения, сърцебиене. Последва бъбречна криза, през която не ядях нищо, имах адска болка, повръщах, бях с учестен пулс. Мина за 10 дни. Промяната в пулса си остана и започнаха болки във врата, гърдите. Ходила съм на кардиолог, там проблем няма. Свързах се с психолог и се срещахме веднъж седмично. Според него имам посттравматичен стрес. Но аз нямам кошмари и нищо не ме връща в онази нощ, освен това, че ме е страх да пътувам извън града, но на мен не ми се налага. Имах възходи и падения. След някакви спорове например се будех 2-3 нощи подред от учестен пулс и изпотена. След това пулса се нормализираше, но аз отново не се чувствах добре. Невролог ми изписа антидепресант, аз го отказах. Пия хомеопатии, имах промяна и се чувствах по-добре, но като в сън. Напоследък всеки ден имам лек задух, сърцебиене, прескачане на сърцето, главоболие, лек косопад, мускулни трептения, нервно ми е, постоянно ми "трепери" крака, както когато си ядосан (не знам по какъв друг начин да го обясня), имам промяна в характера, всеки ден съм като в сън. Това, което ми е странно, е болката вляво под мишницата, която е абсолютно нелогична. Боли ме и под ребрата... Имах седмици, в които се будех всеки ден с изтръпнала дясна ръка, точно по време на сесия - не можех и да пиша... В момента пия вечер "Спокоен сън", който съдържа вит. B6, магнезий, мелатонин. Понякога пия и мента, глог и валериан, колкото и да е слабо, помага ми :) Не бих прибегнала към тежки лекарства. Последните няколко дни имам чувството, че проблемът ми не е психически, а имам някаква липса. Искам съвет от вас - изчетох много мнения и статии за недостиг на витамин B12. Редно ли е да си пусна такива изследвания? Мисля същото и за щитовидната жлеза. Какво друго мога да изследвам? Искам да чуя вашите истории, дали някой е имал подобен казус и какви изследвания е направил. Надявам се да открия причината и да имам спокойствието, което имах преди. Извинявам се за дългия пост и благодаря, на всеки, който е решил да го прочете.

Коментари

1.   И аз си мисля, че е посттравматечен стрес и е добре да ходиш на психотерапевт, на хипноза , ако има такава у нас. Да се тъпчеш с лекарства не е най-доброто нещо.

3.   Добре си се ориентирала към изследване за Б12. Много малко лекари му обръщат внимание, а липсата му дава симптоми на много и различни болести. Иначе може и магнезия да си изследваш, но да е минало известно време откакто последно си пила на хапчета.