Споделена история от Здраве

Как да спра появата на вътрешни пъпки по лицето?
Здравейте!
Момиче съм на 22 години и имам от 1 година със появата на вътрешни пъпки по лицето си. Моля да ми помогнете ако имате идея за нещо, което помага. Такива пъпки не съм имала по времето, когато съм била в пубертета.
Появяват се предимно на места, като например на челото и около линията на косата.
Не се боядисвам, нито използвам стилизиращи продукти за коса.
Няколко пъти сменях шамплана и се оказа, че това не е причината за появата на вътрешни пъпки.
Копувах си продукти от AVON и ORIFLAME за против пъпки по лицето, но и това не помага.
Моля тези, които имат опит по темата да ми напишат какво да правя.
Благодаря предварително!

Коментари

1.   Аз съм на 30 и преди 2 години ми се появиха същите. Ходих на детматолот, пробвах какво ли не и нищо не помагаше. Накрая се отказах. Една позната ми препоръча един крем от алиекспрес за 10 лв 15 гр и само за месец, лицето ми се изчисти напълно! Колкото и да ти звучи странно, точно този крем най-много ми помогна пред скъпоструващите мазила и хапчета, а да не говорим и за тези шарлатани дерматолозите......

2.   Намали въглехидратите в диетата.

3.   Внимавай какво ядеш. Проблемът ми се струва по-скоро вътрешен.

4.   Няколко основни причини има, като най-честата е глутенът, който се съдържа в повечето видове брашно и в редица други храни.

Също така, много вредни и причиняващи кожни обриви са овкусителите в храните, които са на основата на смлени африкански мравки и други насекоми. Такива има предимно в кубчетата за супа (като "Maggi" и други) и в прахчетата, които се сипват към юфката (едни пакетчета с размер около 10 х 10 см, на които пише юфка на английски - "noodles"). Ако производителят е съвестен, би трябвало да го е обозначил на опаковката като "Е 120" или "Е 904". Понякога вместо тях се използва Тартразин (Е 102).

Да се избягват също и млечни и месни изделия, както и всякакви други храни и напитки, съдържащи Натриев бензонат (Е 211).

Работил съм в сладкарски цех след завършване на гимназията и ви е бедна фантазията какви химикали биват слагани в храните, без въобще да бъдат обозначавани на опаковките... За съжаление, в България никой не следи за това... На практика 99% от всички храни и напитки в България са отровни, особено след като отпадна БДС за храните и бяха разрешени почти всичките Е-та, зад чието означение се крият страшни отрови за човешкото тяло! Десетки от тях причиняват рак на различни органи, възпаления на кожата, гадене, анемия, безпокойство, нервни пристъпи, задух, сърцебиене, отпадналост и т.н.

- Кифлоприземител

5.   Тези прахчета за спагети,кубчета Маги, вегета са предимно на основа мононатриев глутамат. Той подсилва вкуса на храната, но се смята за силен алерген. Мисля, че съвсем спокойно можем да ги пропуснем, а да овкусяваме храната с традиционни натурални билки и подправки , които са ни много добре известни.
Преработени храни -сладкиши, колбаси, сосове и подобни са пълни с т.н добавки за хранителна промишленост. Така, че домашно приготвена храна до голяма степен може да ги елиминира.
За пъпките можеш да опиташ медицинската козметика на Нахтхерцен за проблемна кожа. Ползва се като дневен или нощен крем. Аз имах дребни пъпчици с връх, които ги преборих. Въобще, в хубавите дрогерии могат да те посъветват каква козметика е подходяща. Но вземи нещо от медицинската козметика, а не някакви новоизлюпени някакви новоизлюпени марки с неизвестни съставки. Не взимай лекарства мазила с кортикостероиди и антибиотици.