Споделена история от Здраве

Преглед при уролог
Здравейте, мъж съм на 44 години, от една седмица си открих топче върху единия тестис, доста прочетох в Гугъл, и мисля че е е от двете едно, Или киста на тестиса или Тумор на тестиса,. Напълно съм на ясно преди да отида при уролога, ще се изкъпя , ще облека чисти слипове и.т.н. Но проблема е че ме е срам от самия преглед,. Моля тук коментиращите ако са имали като моя проблем, да споделят. Благодаря ви..

Коментари

1.   Проблемът ти е много сериозен, за да не можеш да си преглътнеш срама. Това трябва да ти е достатъчен мотив.

2.   Да не си на 8, че да те е срам от чичо доктор?

3.   Не само уролог ще те гледа. Аз съм на 39 г. и от 4 години всяка година ходя и като наближи март направо ми се скапва настроението. Е няма как. По-добре така, отколкото някоя гадна изненада. Не се спичай и не чети. Ще минеш и през андролог, така че се въоръжи с търпение. Ще има да те пипат, гледат, ехографи, но това е. На жените също им бъркат.

4.   Благодаря на номер 3, за добрия коментар.

5.   Затова трябва да има казарма, на голата комисия, първо ми беше кофти, защото жени-доктори имаше в комисията, но после не ми пукаше в живота, особено след казармата, не само мога да показвам набора си, но и с кеф го подавах на мацките, а автора от доктор се притеснява!? Нали затова е доктор да пипа и лекува. Здравето е важно!

6.   От какво те е срам? Един уролог преглежда на ден минимум 6-7 пациента и има професионално отношение. Ако си мислиш, че ще станеш обект на подигравки и грубо отношение, това не е така. Лекарят не го интересува нищо друго, освен конкретният проблем и диагностицирането му. Вероятно дори ще опипа мястото за да прецени какви са вероятните причини. По време на прегледа няма да изпиташ възбуда, нито той го приема в такъв аспект. Дори и чисто механично да реагираш, не се извинявай, урологът е наясно, че е физиологична реакция и няма нужда от притеснения. Лекарите не са перверзници, на тях им пуши главата и са претоварени, гледат да си направят прегледа и да си свършат работата. Освен това вероятно ще се наложат и допълни прегледи и снимки, от други медици. Абстрахирай се, че с тази част уринираш и правиш секс. Просто една част от тялото, няма нищо срамно, също като ръка и крак.

7.   Тези лекари по цял ден разглеждат мъжки полови органи, повечето с рани и гной, хич не им интересно да гледат твоя пенис, за тях е важно да изслдват топчето. От какво те е срам, че имаш полов орган ли? Всеки мъж има човек има полов орган!

8.   До номер 5,. ,,,Аз съм ходил в казарма, бях последният набор който служих 18 месеца, Да знам че чна Военната комисия, се събличахме голи, Но бяхме млади, а сега вече поостаряхме.