Споделена история от Здраве

Питаха ме дали чувам гласове
Здравейте,

мисля, че имам някакъв сериозен психически проблем,
който явно е видим за околните, защото скоро ме питаха дали чувам гласове. И не беше с цел обида, а загриженост.

И докато аз лично, не мисля, че чувам гласове, то понякога мислите ми са толкова интензивни, че не мога да ги контролирам, почвам да се раздразнявам сам от буквално нищо.
Случва ми се да се хващам да правя някакви жестове, докато размишлявам за някакви работи.
Случва ми се да изговарям някакви думи на глас, без да изкам..
Понякога се чудя, дали заобикалящия ме свят е реален...

Просто искам да кажа, че това е на пристъпи.
В смисъл, понякога се чувствам напълно нормален и мисля, че съм рационален, но понякога се случват гореописаните епизоди и когато съм в рационална фаза и се сетя за тях почвам да се тревожа за себе си понеже не се считам за луд а и в България жална ти майка, ако дори те мислят за луд, камо ли да си освидетелстван с някакво разстройство.
Освен това, истината е, че аз не мога да си го позволя.
Безработен съм. Мисля, че последното ми напускане беше свързано с този проблем.
Трябва да споделя също, че обикновенно, когато съм в онази фаза, за да се успокоя, пия алкохол и то доста, защото не мога да спра.
Приятел наскоро ми каза, че тест за това дали си зависим от алкохол или не е дали можеш да изкараш 1 седмица без да пиеш.
Скоро имах късмета, да пътувам до едно място за седмица и трябва да кажа, че докато бях там, без никакъв проблем издържах без да пия, даже въобще не се изкушавах, въпреки, че ми се случи да ми предлагат чаша ракия за почерпка, целенасочено отказвах.
Също така, там без проблем бях спрал и цигарите и нямах епизоди, но в момента в който се върнах в нас, почнах пак.
Това са няма 3 дни, а вече имах 2 такива епизода, напих се веднъж и почнах да пуша пак.
Просто мисля, че домашната обстановка ми влияе зле.

Та моля за някакви съвети.

Коментари

1.   Сам си усетил откъде идва проблема - средата и навиците.