Споделена история от Здраве

Коронавирус . Въпроси
Направих си тест и е положителен. Въпросът ми е вие как прекарахте вируса? Колко дни бяхте под карантина? След изтичането къде отидохте да се изследвате отново ли? И на кой ден се подобрихте.

Коментари

1.   Не съм си правила нито един тест никога, съответно не съм боледувала!
Никой от семейството ми не беше си правил нито един тест никога, съответно никой не беше боледувал... до миналата седмица!
Миналата седмица синът си ми направи от бързите, искали за явяване на изпит, той пък решил, че теста е задължителен, съответно е попаднал в аптеката на положителен...
Обаждай се лично да питам защо му изискват тест, казват ми "неее, само препоръчхме"
Та така, сега си е здрав, пращи от здраве, тренира си обичайното, работи, но не може да се яви на изпита от глупост.
Сега...на теб ако много ти се боледува,..ти си решаваш, де!

2.   Аз пипнах ковида някъде 2 месеца след втората ми ваксинация, това беше малко преди Коледа.
Работя в училище в чужбина и ни караха всяка сутрин да си правим бързи тестове- даваха ни ги безплатно.
Сутринта беше негативен. Прибрах се следобед от работа, имах лека температура (37,3), направих отново тест и се оказа положителен.
Изпих един парацетамол и повече изобщо не вдигах температура.
Чувствах се съвсем нормално, нямах болки в ставите, кашлици и прочие.
На третия ден изгубих обоняние, но само за един ден.
По това време ни задължаваха да сме изолирани 10 дни и си стоях вкъщи.
Нямаше ми нищо и просто умирах от скука. Добре че имах някои фитнес принадлежности и се раздвижвах.
Докторката ми каза, че мога да имам положителни тестове поне още месец. Но след петия ден бързият ми тест беше негативен.
Бях затрупан с безплатни бързи тестове и се тествах всеки ден, беше ми интересно.
Бяха ми дали и машинка за измерване на кислорода, която не отчиташе никакви промени.

3.   Престанете да бъркате някакъв грип с медийна измама! Сложете си глава на раменете !

4.   Успокой се, това е просто грип. Много се татяга темата. Обади се на личти си лекар за актуална информация.

5.   Здравей, изкарах вируса средно тежко, но не прекалено - за около 1 седмица, от които 2-3 дни по-тежки, останалите като обикновена настинка.

Под карантина реално не съм бил, защото нямаше кой да ми пазарува и да се занимава с мен - когато се налагаше слагах маска, миех ръцете и ходех да си пазарувам.

Най-важното е да не се панираш - ако си млад, здрав човек би трябвало всички да е окей. И все пак - вриусът не е за подценяване.

Неваксиниран, 26г.

6.   Ако е официален теста в лаборатория вече си в карантина. Тя е 10 от датата на теста.
Обаждаш се на ЛЛ, той ще ти каже какви лекарства да си вземеш, в зависимост от симптомите ти.
Ще се обадят да те проверят (мен ме провериха).
След изтичане на 10 дена, минаваш и си взимаш болничния (има те в системата, ако теста ти е правен в лаборатория) и отиваш на работа.
Изходен тест не се изисква.

7.   Още не съм де срещала с вируса, но съм си правила PCR в Геника и в Токуда-Аджибадем за пътуване, но в момента в Токуда вече не правят PCR. В Токуда-Аджибадем, Геника и Цибалаб правят тестове за антитела след преболедуване и след ваксини. Геника имаъ няколко места в София, на които правят PCR и тестове за антитела. Имат клонове и във Варна, Бургас и Пловдив.

8.   Хора, не си правете излишно тестове. Само пълните статистиката (стъкмистиката) им. Искате пак ли да ни затворят? За наше добро?!? Те само това чакат - да ни тормозят отново и да ни ваксинират насила. Вече ни слагат намордници пак.

Неваксинирана, нетествана и немаскирана

9.   Болки в гърлото. Нищо повече. Три месеца след ваксината го хванах. Но 10 дена ми излизаха положителни тестовете. Гадна болест е. Понеже не всички се разболяват, доста хора си мислят, че я няма. А не е за подценяване. И при всеки минава индивидуално. Съседа ми също се разболя, той още в началото на епидемията, с първия щам. 75 годишен, 150 кила, с диабет, два байпаса и изкаран лек инсулт преди години. Събори го за два дена, в много тежко състояние, бяха го отписали, неговите даже погребение му бяха уредили, защото докторите казаха, че най-вероятно няма да оцелее. Оцеля. Вярно, на апарат в болницата, една седмица в интензивното, но го пребори. Още си е жив и издрав.

10.   Номер 6 или който знае На 8-ми беше теста. На 18-ти ли да отида за болничния от личния лекар? И без да правя нов тест нали? Още ме боли леко гърлото и пия антибиотик. Но не е както първите дни.

11.   Ами обикновен вирус, когато хванах първичния вирус, още уж го нямаше у нас, ама с оглед на хронологията едва ли е било друго, за първи път в живота си имах някакъв задух и това точно ме уплаши, макар и да беше само за една вечер. А виж омикрона си беше сополива история, елементарен двудневен вирус, с два часа температура и два дена сополи. Обективно погледнато този вирус не си заслужава особено третиране, а още по-малко ваксинация с експериментални препарати. А също така изолиране и карантина, през които да скучаеш просто.
Не съм ваксиниран и не бих го направил доброволно.

12.   Ние с мъжа ми и двете ни малки деца го изкарахме средно тежно, а ние двамата сме с по 3 ваксини. Не се е стигало до болница, но 3-4 дни беше много зле - температура, главоболие, ужасна кашлица, която продължава дълго време. Децата също няколко дни имаха температура и само спяха. Не мога да съм сигурна дали ваксините не са подействали или без тях е щяло да бъде още по-зле. Брат ми почина от Ковид (неваксиниран) и от тогава си променх мнението на 180 градуса, че не е просто обикновен грип. Никого не убеждавам в нищо, просто за себе си съм решила да продължавам с бустерните дози докато тази гад не изчезне.

13.   До 10 от 6
Ако е бил PCR или бърз антиген тест в лаборатория вече си официално в системата и личните лекари имат достъп до нея ( така ми обясни моята ЛЛ).
Ако теста ти е бил на 8 си в изолация 10 дена от 8 ми включително.
Не пий антибиотици, ако не са ти изписани или нямаш нужда от тях.
Ако нямаш сериозни симптоми изписват:
Вит. Д
Вит. С
Имуностимулатор
Аспирин по едно вечер
Парацетамол при нужда (много висока температура).
Обади се по тела на личния лекар и кажи, че си с положителен тест и т.н.т. Той ще ти обясни останалото.
За болничния след като изтекат 10 те дни 8,9,10,11,12,13,14,15,16,17) си в изолация. На 18 ти взимаш болничния.
Успех

14.   До 10 от 6
Да, няма нужда от нов тест след изолацията. Аз вече 4 дни съм на работа и всичко мина по този начин.
Поздрави,

16.   Карах го преди 3 седмици. Имам роднина, който имаше положителен тест и аз бях с него предния ден. Няколко дни след това започнаха симптомите. Не съм се тествал и не фигурирам никъде като болен.

Първия ден имах болка в кръста.
Втория и третия ден имах силно главоболие до степен болка при местене на главата, температура около 37.5 и умора
От четвъртия до към десетия ден нататък се появиха кашлица и болки в корема, всичко друго изчезна.

Тва беше. Не съм приемал абсолютно никакви лекарства, не съм ваксиниран, не съм психясан. Ходих си и на работа, излизах си и навън и така :)

18.   А умората Как я превъзмогнахте след ковид а?

19.   Изкарах го тежко - повръщане, никакъв апетит, дори вода не можех да пия, а пиех сокове, за да приемам хапчетата, температура 39 гр, прекалено силни болки в ставите, като едната нощ не можах да спя, защото се въртях от болката, брутално нарушена координация, не можех да седя дори (само лежах), като трябваше да си правя теста имах чувство че въздухът ще ме удари и ще ме повали, главоболие, ниско кръвно, чувство на гадене през цялото време и се наложи да ми бият деган. Също болка в гърлото първите 3,4 дена, много зверска кшлица. Около 10-12 дена продължи тежкото, след това 4,5 месеца задух и т.н., както и опадане на косата на 2/3 месец.