Споделена история от Здраве

Възможно ли е морският климат да вреди на здравето?
Здравейте искам да знам дали някой тук през живота си е имал проблеми с това да живее на морето и как му се е отразявало, питам, защото търся причината за не съвсем доброто ми здравословно състояние от години насам, за което не искам да задълбавам, например когато отида на някое по-планинско място със скали и друг въздух сякаш цялото ми тяло се отпушва и всяка част от мен е по-спокойна, не боли не е схваната няма ги главоболията, умората, тикове и наистина е по-добре. Също така съм чувал от дядо ми как е разказвал, че е планирал да се мести в Сандански точно заради проблемите с климата на морето. Та ако някой е мислил за това и знае повече ще се радвам да разкаже.

Коментари

1.   Влажността във въздуха по море е проблем за поемане на нужното количество кислород дори през кожата, хора с този проблем стигат да асматични пристъпи. Правилно си описал "сякаш цялото ми тяло се отпушва". Да, за теб ще е по- добре планински въздух, но е хубаво и поне две седмици в годината да си "дишаш" море, особено сутрин рано м/у 5- 6 ч заради изпаренията (проучи) също киснене в морска вода около половин час пак сутрин рано- поемаш много минерали (вкл. така ценния магнезий) натурално, отпушва пори и лекува.
Препоръчвам да пиеш пресен сок от моркови, ще ти помогне много за "отпушване" на порите на кожата и съответно по- добро абсорбират на кислород. Вероятно имаш нужда и от повечко желязо, приемай го натурално чрез магданоз например.
Случват се тези проблеми най- вече при "хибриди" между родители с: единият резус позитивен, другият с резус негативен.

2.   Авторе, аз пък искам да живея на море и там се оправям. На планини ми се вие свят.

3.   Да авторе познавам хора с проблеми с влажния въздух по морето има разбира се и такива на които им е проблем планинския въздух. №1 е обяснил някой факти, но също важи и за хора с артрит имат проблем с влажния въздух.
А хора като №2 е по добре да са край морето, съветвам го/я да иде за няколко дни около курорта св Влас там е за хора като него, веднага ще почувства разликата във въздуха, щом дори бургазлиии я чувстваме.

4.   Определено в Сандански е по-добре, там астматиците се излекуват на 100% от болестта. Морето е кошмар за кожа, кости и др., поне за мен, но в момента нямам друга алтернатива.

5.   Благодаря за изчерпателните коментари, които обаче ме навеждат до абсурдните заключения, че мястото, където живея може би е причина за проблеми...