Споделена история от Здраве

Бременност
Здравейте.
Пиша тук, защото няма кого да попитам, а в Интернет доста четох
И вече се обърках. По принцип цикълът ми е на 25-29 дни. Случвало се е да ми закъснее с 1 ден или да дойде по рано с 1 ден. Вече ми закъснява с 4 дни, като вчера гърдите ме боляха доста и се чувствах като прибита без видима причина. Мислех че днес ще ми дойди но не, вместо това имам лепкаво бяло течение, доста обилно. Днес нищо не ме боли. Днес си направих тест Престо който беше +, със същата урина обаче след 30-40 минути направих shure check който беше -.
То въпросът ми е може ли да съм бременна и кога пак да взема тест?
Благодаря.

Коментари

1.   Досега положителен тест ми е излизал само и единствено, когато съм била бременна.
Можеш да си купиш още един тест и да го направиш сутрин с първата урина.
Има тестове в лаборатория за ЧГХ/ хормон/, който се увеличава при бременност на жената. Измерва се рано сутрин.
Когато тестът ми след 3 дни закъснение излезе положителен, си записах час за гинеколог и му занесох теста. На ехографа видя малка точка и потвърди, че съм бременна, но също ме изпрати на тест за този хормон. При мен бременността беше планирана и при редовен цикъл от 28 дни, секс 13, 14, 15 ден / дните на овулацията/ се получи още при първия месец от идеята ни да имаме дете.

3.   Щом те болят гърдите-това е предменструален симптом-един от многото. Не съм чувала в началото на бременност такова оплакване. Но за по-сигурно си направи кръвен тест.
Мога да те посъветвам и друго, т. к. вероятно в момента си доста стресирана, докато отидеш да правиш тест-кръвен за бременност, вземи да ядеш лимони-направи си сок от пресен лимон и вода-но без захар и изпий 1-2 чаши-до 2 дни, ако не ти дойде, значи има повод за тревога. Не яж нищо с канела-защото тя забавя... , обикновено ако се стресирам понякога заради количеството и веднага пия вода или чай с 1 лъжица канела и рязко намалява или почти спира, което е хубаво.
А при теб може и да е, ако пиеш такъв чай с канела или от стрес, или си настинала и затова да се бави, 4 дни забавяне-нищо не е, но ти съчувствам и разбирам паниката ти.

4.   Номер 3, не е вярно. Когато забременях, в началото много ме боляха гърдите. Не е симптом само на ПМС. И аз го очаквах, но за жалост се оказа второто.

5.   4 дни е в рамките на твоя цикъл. Направи си още един тест, както е в указанието му.
Не пий сок от лимон, вит. С ограничава кървенето/ което ти очакваш/.

6.   Към номер 5-Витамин С-предизвиква, НЕ ограничава. Няма как да давам съвет, ако лично не съм го изпитала и то съвсем съзнателно-лимоновият сок-предизвиква. И не мога да разбера как до ден днешен-някои жени продължават с манията си-че спирал? ! Номер 5-пиши в гугъл следното-витамин С за предизвикване на цикъл"-и прочети поне, ако лично не си го практикувала, а съвети даваш. При мен получи ли се леко закъсняване, но яко ме тресат предменструални симптоми и пия вода с 1 пресен лимон в нея-на другия ден идва... В Гугъл, като напишеш това горе, което ти казах и прочетеш-100-на статии по въпроса, и 1 да прочетеш-ще разбереш и причините витамин С-да ПРЕДИЗВИКВА.
Към авторката-аз съм писала и коментар номер 3-ако съм ти помогнала-добре, но чети и ти самата-защото виждаш-едни пишат едно, други-друго, поне в своя подкрепа-имам и моите лични преживявания и всичките логични причини на света от чисто физическа гл. точка-вит. С-да предизвиква идване на менструация, а не обратното.

7.   От номер 1. Потвърждавам, че гърдите болят при бременност, особено първите 3 месеца, но и нарастват доста бързо.

8.   Ако положителния тест е бил от тези с чертичките е възможно да не си разчела правилно резултата. Много жени не харесват тези тестове защото водят до грешни интерпретации заради дефект при производството им. При много от тях чертичката на положително се вижда без теста да е използван. Т.е.,резултатът може да е отрицателен, но ако вдигнеш теста към светлината за да го видиш по-добре ще забележиш много леко изразена чертичка, като сянка. Много жени които правят опити за бременност и получат "положителен" резултат от такъв тест, след няколко дни се разочароват защото кръвният тест им е дал отрицателен резултат. По-добре си купи дигитален тест за бременност, от тези с екранчето. По-скъпи са, но пък поне не водят до объркване. Може още утре да си направиш тест с първата урина.

9.   Гърди болят при бременност след 6та г. с. или около 40ти ден, така че ти е доста рано за симптоми на бременност. Тест се прави най-рано на 28 ден. Има и кръввн тест за бременност. Можеш да си направиш такъв. Няма значение по кое време на деня е и дали си яла. По принцип кръвният тест показва на 100% и по-рано от гинекологичният преглед.

10.   Винаги съм имала абсотно редовен цикъл на 28 дни, и двата пъти съм си правила тест след 2 дни закъснение на цикъла, и двата пъти положителният тест се е потвърдил с повторен още на следващия ден. И двата пъти бях бременна и говоря за тестове отпреди повече от 10 години.
Тестовете много отдавна са достатъчно благонадеждни, а описанията твърде подробни, за да бъдат сбъркани резултатите.
Вече дори има и тестове, които отчитат преди датата на цикъла и то с точност 98%.

11.   Дори само единия тест да е положителен вероятността да си бременна е над 90%. Различните марки тестове отчитат различни нива на хормона, особенно в такава ранна бременност като твоята под 20 дни от овулация, хормона на бременни в урината ти е с доста ниски нива затова само единия тест го хваща. Когато минат 29 плюс 7 дни или 36 дни от последна менструация всеки модел тест ще отчита хормона в урината. Ако искаш да узнаеш веднага отиди на кръвен тест, там ще излезе най-рано и най сигурно.

12.   От авторката.
Направих кръвен тест. Отчели са вярно.
Благодаря ви за бързите отговори.

13.   Към авторката-тоест резултата е положителен и си бременна?