Споделена история от Здраве

Психика
Мъж на 21 години съм. Проблема е там, че имам "социална тревожност", тоест не мога да общувам лесно със всички хора, чувствам се подтиснат с ниско самочуствие и се затварям в себе си. Не мога да общувам с момичета, още повече пък да изляза с някоя на среща.. това е причината никога да не съм имал сериозна приятелка до сега и да ползвам само платена любов. Не намирам удоволствие и желание да правя нищо, всякаш никога не мога да изпитам еуфория, освен когато пия алкохол. Моля за съвет, как да се променя?

Коментари

1.   Спри пиенето или го ограничи сериозно. Мислиш, че помага, а е точно обратното. Мъж на 33 съм, пил съм повечко от теб, казвам ти го. Това е една фалшива емоция. Е, някой път, ще се случи да се съберете, нальокай се, случва се, но не и регулярно да търсиш емоция от него. Емоция за 3-4 часа, после мъка и депресия. Тренирай, движи се, храни се читаво, грижи се за себе си. Ще ти дойде и увереността.

3.   Някои добър психолог ще те промени. Но много работа и осъзнаване се иска. Процеса не е лек, но си струва. Не си имал здрава семейна среда. Трябва да направиш т. нар. раждане отново, вече сам, без натрупани от средата деформации. Да се преструктурирал, трансформираш и т н. Пробвай с няколко психолози и виж кой ще ти пасне за тази трансформация. Процесът е болезнен, да знаеш, но няма как за да успее човек в този живот. Трябва да премине през тези неща. Ако пък психологията ти се удава - вземи чети и работи със себе си. И това е вариант. Горе-долу работата е следната : все едно си представи че си дебелак 280 кг, който трябва да стане 80 кг хубав мъж. Това е страшно много работа и страшно много болка. Този пример е за физическа трансформация. Психическата трансформация е същото нещо. Ти в момента си деформиран психически, както е деформиран физически един 280 кг мъж. За да станеш психически това, което трябва да бъдеш, ще ти трябва или работа сам със себе си, или плюс треньор/психолог и много промени. Иска се и време. Не става за няколко седмици. Но накрая си струва. Пожелавам ти успех.