Споделена история от Здраве

Подарък за опериращ лекар?
Здравейте на всички!
Имате ли някакви идеи с какво мога да се отблагодаря на лекар или по-скоро с колко?
Преди да ми се скарате че искам да дам пари на лекар (и напълно ви разбирам за което) ще ви разкажа ситуацията.
Лекаря е мой познат, не мога да кажа нито близък нито приятел, просто познат човек с когото съм си говорила не повече от 3 пъти. Майка ми се контузи много зле и по спешност я приеха за операция. Момчето като излезна от кабинета и ни видя ни извика веднага, обърна и страшно много внимание както на нея така и на нас, звъня ни през целия ден да ни държи в течение какво става с майка ми и дори остана специално заради нея около 4-5часа след работното си време да и направи операцията още на същия ден (Операцията можеше да се отложи и за другия ден, но той я вкара веднага). Просто вниманието беше не мога да го опиша колко специално и определено не заради пари или благодарности, а защото е истински добър човек.
Та искам да ви попитам за някакви идеи по-скоро парична сума с която да му благодаря. Знам че изкарват много много пари, но просто ми идва отвътре.
Обмислям за тези големите подаръчни кошници с шоколади, бонбони и бутилка уиски, но определно и парична сума сложена вътре. Тъй като до сега не ни се е случвало такова нещо, някой по компетентен по въпроса би ли ми помогнал с идеи за сумата? Обмислям нещо около 500лв, но не знам дали не е малко.
Вие г/д колко пари сте оставяли на лекар с цел благодарност? Наистина ми е трудно и не мога да преценя... Благодаря предварително.

Коментари

1.   На те това му се вика корупция. За благодарност му купи икона. А за другото той се е клел в Хипократ.

4.   Парите като подарък стоят малко вулгарно... Може би ваучер за скъп модем нагазин/ скъпи обувки?

5.   1, каква корупция бе, тъпак? Схващаш ли какво е корупция? Корупция е, ако трябва да се плати за да стане работата - иначе не може. А тук нещата са станали и е въпрос на желание да даде нещо. Приказки наизуст, че и назидателно.

6.   До коментар Номер 1 иконата противоречи на хипократовата клетва. Хипократ казва, че трябва да се закълнат във всички божества, а един християнин може да се закълне само на едно. Само добавка към изказването без да се намесвам в темата.

7.   Никак не одобрявам подобна "благодарност" после я очакват от всички и става така, че който не си плаща рекет (започват и сами да си искат) да мре. Достатъчна е кошницата. Ако имаш други претенции към него, покани го на вечеря, ако стане- стане.
Оставането след работно време му е допълнително дежурство, операцията си я тегли от касата.

8.   Преди около 5 години за операция на бабата на мъжа ми, която беше на 80г в държавна болница - плик с 200 лева и бонбони за хирурга, не са много пари просто толкова възможност имахме. Самата операция беше безплатна. Според мен се дава според възможностите и както човек го чуства.

9.   Добре са 500лв. Комбинацията икона, качествено вино и плик с 500лв е супер. Доколкото разбирам става дума за млад лекар (казваш "момче"). Аз от лекар добро не съм видяла през живота си, но щом има такива - няма лошо. В държавните болници не получават големи заплати, парите отиват за тези над тях. Които не лекуват. Докато не стане безплатно образованието по медицина ще е така. До човек е. Ако е човек "момчето" няма да очаква от всеки "рушвет", защото това НЕ Е рушвет.

10.   Работила съм в болница и ви казвам, спрете да купувате сладки и бонбони, получават ежедневно и въобще това им е бреме и се чудят какво да ги правят, кошници, алкохол същата работа. Ако купуваш нещо дай им питка купена със солени неща, на солено се радват. Иначе пари в плик най ще е доволени. В хладилнице те им също е пълно с торти.

11.   до н. 10-пари в плик? ! -хм., т. нар. лекари и без това точа, т като кръвопийци, пари изцеждат за всяка дреболия. НЕ им трябват пари, имат си предостатъчно и заплатите им са прекалено високи, на база -абсолютната им Некомпетентност.

12.   Той е хвърлил мерак на тебе, не на майка ти, затова е толкова загрижен за нея. Търси си поводи да контактува с теб. Плати в натура, най добрият подарък за него. Престанете с това рошветчийство, затова докторите станаха търговци, а не лечители. Той се е клел да бъде загрижен към болните.