Споделена история от Здраве

Принудително лечение
Здравейте, наскоро пуснах майка ми за принудително лечение.. 29 дни по късно ме извикаха в полицията за събиране на доказателства че си застрашава здравето и след доста закарани свидетели го внесаха във съда. Проблема е че сега имало 30 дневен срок за решението и то явно ще е дали ще има дело или не, но какво да очаквам нататък като срок до самото дело и тн? Уж бърза процедура по закона за здравето а ще идат над 2 месеца и както е спешен случай тя може да направи сто поразии... във психиатрията чрез сигнал и изписаха още на следващия ден с оправдания че няма да я лекуват от тогава една година е по улиците и спи където завърне във тези студове.

Коментари

1.   Делото е едно заседание и решението е ясно щом наистина не е добре жената, но по големия въпрос е ти какво очакваш да се случи като бъде настанена да не мислиш че някой ще се грижи, това е твоя отговорност и на близките ви там ще заключат и надрусат за да спи. Това е лечението в България.

2.   Очаквам да не и спират повече хапчетата за да не се случи това което сега цяла година аз да се разправям със домове, социални, болници, полиции, прокуратурати и тн.. да я изпишат подобрена до няква степен и от там нататък да мога аз да я следя и да и давам лекарствата! Защото вмомента аз се измъчих толкова време да я мисля и да ходя след работа да я търся са и нося дрехи и пари а тя още малко и да ме убие.. тя естествено не е виновна но заради тия неадекватни мерки се стигна до там.

3.   Звъниш на 112 и подаваш сигнал, че е на път да се самоубие или да убие някого. От там нямат право да откажат. Да я настанят през Спешна помощ и да й сложат лекарства.

4.   Защо майка ти е на улицата?

5.   Защото твърди че сина и е убит а аз съм някъв престъпник който иска да и навреди както всички други за които говори... за вкъщи болестта я кара да си мисли че сме я тровили упоявали и сме убивали хора и сме ги заравяли в двора както стотици такива нереални случки още. Навсякъде се настройва негативно, без да иска влезна в един социален дом и се беше сближила с хората докато в един момент спря и там да яде и избяга защото си мислеше че ще я отвличат и че и правят мръсотии.. после я взеха на работа да чисти градини и паркове и ходише редовно но просто болестта я накара и там да се прояви със тва че си говорише сама и се е захапала и със другите работници и я изгониха и от там и сега си мисли че аз съм я изгонил а аз в продължение на година и давам всяка седмица по 50 кинта нося и дрехи след работа вместо да се пребера ходя в града при нея... но уви крънка ме за пари защото мксли че аз съм и ограбил банковите сметки и тн...

6.   Разбирам... съжалявам за майка ти. Има ли начин да я пратиш в старчески дом или място, където се грижат за хора с нейното заболяване? Дано успееш да и помогнеш!

7.   Много лоши неща съм слушал за такива домове че ги уморявали а и аз искам да е около нас да я наглеждам защото едно че е много млада едва на 48 и друго че цял живот е била сирак от бебе сама и сега да остане отново сама някъде изолирана е все едно като вече не си нужна...

9.   А защо не заведеш майка си на ендокринолог, да се пуснат пълни изследвания за захарен диабет, за автоимунни заболявания на щитовидната жлеза, за женски хормони. Ако са и предписали витамини от B групата, да пие само метил формите на Б12 и Б9/ фолиева киселина/. Мисля, че майка ти има ендокринен проблем, който сначителнл обостря състоянието й. Още повече, че то се е влошило на възраст, в която някои жени влизат в климактериума.

10.   9, по описанието майка му няма ендокринен проблем, а вероятно има параноидна шизофрения.
Такива хора не ходят на доктор к не пият лекарства доброволно, особено когато са в обострената фаза на болестта си, защото виждат всички като враг и си мислят, че докторите ги тровят и т. н.
Затова ги лекуват принудително в психиатрия, докато се подобрят достатъчно, за да си приемат лекарствата под наблюдението на близките.

11.   Кратко точно и ясно го е казал номер 10, доброволно неще и да чуе за болници много е наплашена а скоро дори буксуваше на място и правеше някви тикове.... да седи 24 часа и да пише тетрадки с разследвания на една пейка в тоя студ е страшно тя дори не спи... звъни ми през 5минури от 12 до 7 сутринта