Споделена история от На работното място

Много гадна ситуация след интервю за работа - умирам от срам
Днес бях на интервю за работа и разговорът с управителя мина съвсем нормално. Допадна му моето портфолиото, каза, че му допадам като човек и имаше конкретна оферта за постъпване във фирмата. Бях съвсем спокоен, но след като се прибрах вкъщи забелязах нещо, от което направо умрях от срам. Забелязах, че съм настъпал лайно - да, ще приема, че всички ще се изсмеете, и аз бих се изсмял с глас, но мястото, на което паркирах след като дохдох до нас е върху чакъл и леко към тревата, където хората си изхождат кучетата доста често. Явно там съм го настъпал, та си измих маратонката и реших да се върна, за да проверя дали съм го настъпал сега, при прибирането ми, или одеве преди да тръгна за интервюто. Преди да тръгна от вкъщи, колата беше паркирана върху плочките на паркинга и там в повечето случай е чисто, но понякога и там има изпражнения. На мястото, от което тръгнах преди интервюто, сега имаше паркирала кола и не забелязах да е имало... но кой знае... проверих и постелката под педалите - нямаше нищо и не миришеше. Проверих съединителя - и там нищо...

Знам че съм мъж и не би трябвало да изпитвам толкова голям срам, но знам колко лошо впечатление съм направил ако управителя на фирмата е усетил това. Но дори и да го е усетил, бях одобрен и ако му върна потвърждение, мога да започна работа. Интересното е, че не изкоментирахме нищо за дрес кода. Попитах го дали е нужен конкретен дрес код и той каза, че няма и просто трябва да имаме спретнат външен вид, тъй като идват клиенти и се прекарва известно време с тях в офиса, изготвят се оферти и тн.

Споделям ги тези неща, защото като голям човек знам колко е важно да изглеждаш добре, а и преди това бях да се подстрижа, взех душ, подготвих се, сложих и нови дрехи и се чувствах доста отпуснато и добре.

Вярвам, че в Сподели има хора на ръководни длъжности, провеждали интервюта и ще се радвам на обратна връзка от тях. Ще приема изцяло и хората, които ще се подиграят или ще напишат някакви бъзици или смешки по този повод.

Коментари

1.   Недей го вярва, тук са (сме) утайките на обществото. Боклуци, изневеряващи, извратеняци, наркомани и хора дето изобщо не знаят как работи реалния свят. Погледни коментарите на другите теми и ще го разбереш. Иначе като си имал предложение не се впрягай, може да не са го забелязали, може да не им пука, a може и да си го настъпил докато вървиш от офиса им до колата ти.

3.   Почистили са след теб. Няма от какво да се притесняваш вече. Друг път гледай докато стъпваш къде стъпваш.

4.   Нямаш никаква причина за притеснение дори и да си отишъл с омазана обувка. Ще е съвсем ясно, че е настъпано по пътя. Случвало ни се е на повечето да си влачим подобни...
Жена съм и ме се е случвало със сандали, стъпала на "бомба" да вляза в един от най- скъпите ресторанти в една европейска столица.
Чак като отидох до тоалетна разбрах какво е станало. А човекът, който обслужване тоалетната ме помоли да се събуя и почисти скандала с тоалетни кърпички. И аз "умрях" от срам, но той много деликатен ме излъга, че често се случвало.
Изобщо не се притеснявай.
Успех и реализация с новата работа и смело!

5.   Това не зависи от теб. Реално може да се случи и на шефа ти, и на всеки друг, всеки ден. И ако е миришело, нали и ти си щял да усетиш, не само той? !

6.   Спокойно, по начина, по който си го описал ми изглежда, че си го настъпил след интервюто. Иначе и ти вероятно щеше да усещаш миризмата по време на интервюто, не само интервюиращият те.
Страхотно е, че си се подготвил изключително сериозно и отговорно за интервюто и явно те са го забелязали след като са ти направили оферта.
Дори и да се е усещало нещо, в последствие с шефа ти ще се сещате за тази случка и ще се смеете.
П. П. Ганьо така и няма да се научи да си събира изпражненията на домашните любимци. Навсякъде, където съм бил в Европа хората го правят, само тук Ганьо е много важен и му е под достойнството. И пред нашият блок, където е паркингът за автомобили е пълно с кучешки изпражнения.

7.   Изчакай резултата от интервюто. Това, че си настъпил нещо не е решаващо дали да те вземат на работа или не. Успокой се и ако не стане си търси друга работа...

8.   Това ми се е случвало, ама не заради настъпване, а защото трябваше да отида до едно предприятие, което си намира на майна си Райна (нищо лично против Райна, btw! ) и в страничната отбивка до портала липсваше павиран път. Кофти си е, няма и как да замажеш положението - ъм, с крак имам предвид- защото ще стане по-зле. В такива ситуации, човек трябва да медитира - вдигаш краката и се надяваш да намериш баланс между ядосана чистачка и отхвърлена кандидатура.

9.   То и аз като бях малък и сополът ми падна точно на касата като пазарувах в магазин. Продавачката нищо не каза. Изчистили са го. Стига с тези глупости.

Частният сектор е цяла пародия. И аз като теб бях на много интервюта за работа, смених 5 работодателя в рамките на 3 месеца. Звучи удивително, нали? Частникът си е частник и си прави каквото си поиска. Върнах се на старта си работа и се убедих, че най-добре е да си на държавна работа и да си учител. Затова сега също и уча, освен работа. Няма да останеш доволен никога, в която и фирма да отидеш. Само на учителите увеличават всяка година заплатите. Никой частник не бута заплати всяка година. Никой частник не дава 13-та заплата като на учителите. Никой частник не ти дава 10 заплати при пенсиониране, освен на учителите. Какво да говорим повече не знам. 60 дена платена отпуска в часния сектор е мисля невъзможна, но за учителите е напълно реално. Цяла пародия е този частен сектор, а ти си се хванал за нещо дребно и се срамуваш.

10.   Добер дошъл в бизнеса! Това е първото от много лайна, в които ще газиш. Това е да работиш в наши дни - навсякъде лайна!

Честито за работата!

11.   Боже, за какви глупости се тревожиш! Човек, взели са те на работа и то явно такава, която ти харесва и вместо да се радваш, ти се тревожиш за това? !

12.   Ако е копрофил веднага ще те приеме, дори и допълнителни облаги ще ти предложи.

13.   Да не мислиш, че е миришело, случва се по пътя да се нацапат обувките, ме само с изхождания, кал и т. н.

14.   На мен ми се случи да ида една вечер на рожден ден в скъп ресторант, рожденника ме посрещна, поднесох му подаръка и след като си поръчах от менюто забелязах обувката си и усетих миризмата, че съм настъпал лайно. Извиних се че не се чувствам добре и си тръгнах, преди да ми е дошла поръчката. Не разбрах дали рожденника или другите гости са разбрали за лайното, но мен все още ме е срам да ги поздравя когато ги срещна, а минаха две години. От тогава съм върл противник на кучелюбците в България и особенно на общиниъе, самите кучета вина нямат, но кучелюбците които не обират след кучетата си и общината която не прибира всички улични животни за постоянно ги кълна винаги когато се сетя.

15.   Голяма работа, то на всеки може да се случи в Бг. А и чужбина да не мислиш че е кой знае колко чисто? И там има лайна по улиците, всеки може от невнимание да настъпи. Ако са одобрили профила ти няма защо да се притесняваш.

16.   Целият частен сектор е едно лайно. Осигуряват на минимална, гаврят се с работниците си и т. н.

17.   Не се притеснявай. На многи от нас, живущите в София ни се е случвало. Дори и да е било така им е станало ясно, че си жертва на мизерниците-кучкари.
Купи си нови обувки/ маратонки, защото тези едва ли ще се отмиришат напълно.
Можеш и да използваш определени обувки само за работа и да се преобуваш преди да влезеш в офиса.