Споделена история от Здраве

Възстановяване на котка след катастрофа
Здравейте, преди седмица блъснаха, котката ми с кола.
Приятелят ми веднага я е закарал на ветеринар, защото е видял че котката ми не е починала.
Ветеринарят, много добре пое лечението и грижата, за което съм много благодарна е малко казано, беше директен и точен, към мен, за да очаквам всичко и въпреки това направи възможното сега, тя да е добре, каза ми че все още не е напълно възстановена, удара е бил на главата ѝ, те са и правили снимки и няма нищо счупено, ще я върна обратно при него ако до няколко дни не прояде самостоятелно, в момента се налага да я храня със спринцовка, моля ви виждам че тя е спокойна, мърка и т. н, знам че е в шок, има душа.
няма как да чета мислите, няма как да ми каже какво и има. някой ако има повече опит как да я накарам да изявява желание да яде.. да пие вода, много ми е болно да я гледам така може би с време и търпение ще се случи, но как да и помогна.. някой ако го е преживял и знае как да ми помогне ще съм ви много благодарна!

Коментари

1.   В момента само можеш да и помагаш да се храни, пие вода и даваш много любов и чувство за сигурност- галене/внимателно гушкане, спокойствие. Наблюдавай да не се крие- те когато са болни или си отиват... обикновено се крият, не са като хората или други животни да искат помощ освен ако нямат много силна връзка с човека. Ако я имате от съвсем малко бебе, под 2 месеца, ще е приела за родители теб и/или човека, който я е обгрижвал от тогава и ще писука/мяуца за помощ.
Ако губи координация в движение, в очите, си личи- на ветеринар.
Поддържай му топло и чисто, вкл. тоалетната за се чувства макс. сигурна, знаеш колко е важно за тях и по възможност прекарвай повече време около нея докато се успокои.
Пробвай да и даваш след като е яка основната храна, някое лакомство, което и харесва, например "catisfactions" но по малко, защото не са полезни, но много им харесват- нещо като снаксовете за нас.
Физически контакт с любов и това е. Тя го усеща, чувства енергията, любовта. Нали знаеш как си допират челата когато изразяват любов, прави го с нея- допират си челото до нейното и задържай малко така.
Ще се оправи душинката, щом няма сериозни физически травми, пък има и любов, ще се оправи.

2.   Ще се оправи. Тези животинки наистина имат по 9 живота. Навремето имах котарак, който падна от 10-тия етаж. 4-5 години след това получаваше припадъци, подобно на епилепсия. При падането си беше ударил главата много зле, но си беше съвсем пълноценна животинка-играеше, тичаше, гушкаше се, даже успя и поколение да остави. Живя повече от 10 години след тая случка.