Споделена история от Здраве

Защо жените не оплешивяват?
Млад мъж съм, съвсем скоро ще навърша 34 години и още не съм женен, а и нямам намерение да се женя. Имал съм няколко приятелки в живота си дори и в момента си имам приятелка с която се разбираме много добре. Живота продължава, но аз започвам да виждам промени във външността си. Става въпрос за косопад или както повечето хора го наричат оплешивяване. Този факт не ме стресира защото въждам много такива мъже. Но едно ми прави впечатление, че въобще не съм видял до сега плешива жена. Затова реших да споделя тези свои мисли с вас. Сега се връщам към заглавието на темата; защо жените не оплешивяват, каква е причината. Ако някой от вас е виждал плешива жена споделете го ще ми бъде интересно. Няма нужда да ми посочвате плешиви мъже, всеки един от нас е виждал много такива. Мен ме интересува причината за плешивостта.

Коментари

1.   Хахах има и плешиви жени, просто ти не си виждал. Обикновено и при двата пола е на хормонална основа.

2.   Защото косопада се дължи на един хормон, наречен дихидротестостерон, който е производен на тестостерона, а от него жените произвеждат съвсем минимални количества.

3.   Викат му тестостерон пич... Просто е шокиращо нивото на обща култура в България...

4.   Причината предполагам е същата поради която мъжете нямат целулит.
Генетика.

Аз съм виждала плешиви жени, неприятна гледка, мъж без коса е по - приемливо някак си.

Иначе има болест наречена алопеция, жените са особено засегнати, дори вчера видях младо момиче с тази болест. Срам ги е много, но се опитват да го приемат. Някои носят перуки, други си носят оредялата коса, кой както намери за добре.
Както повечето болести и тази практически не се лекува.

Има и друга болест при която опада коса, веждите и миглите.

Иначе понеже сме свикнали да виждаме мъжете без коса и си мислех, че е нормално така да се каже. Но си говорих с един плешив мъж и се учудих, че го боли така да се каже, че няма коса. Също плешивите носят шапки през зимата и лятото. Зимата им е студено, лятото им изгаря кожата на главата.

Турците присаждат коса. В интернет има достатъчно информация и клипчета. Дали си заслужава, какви са страничните ефекти и прочие, не знам.

5.   Имате ли други плешиви мъже в рода? Ако нямате, то причината за оплешивяването може да бъде от здравословен характер. Косопад по здравословни причини има и при жените, същите причини могст да бъдат и при мъжете - различни видове анемия, дефицит на желязо вследствие на тежко боледуване, бъбречно заболяване или желязодефицитна анемия, автоимунни заболявания на щитовидната жлеза - Грейвс или Хашимото, повишен тестостерон, рак, заболявания на черен дроб, тежки метали - живак от амалгами например, олово и др., липса на биотин и т. н, оредяване заради постоянно носене на шапка. Прекомерно омазняване на косата - себореен дерматит например също води до оредяване.
Мъжката плешивост се дължи на висок тестостерон. Това е причината при жените да бяма такъв тип плешивост.

6.   Защото жените имат две Х хромозоми, затова.

8.   Генът се предава от майка на син, виж в рода на майка ти. Споко, това да ти и проблемът!

9.   Според мен жените носят често перуки, ако оплешивеят, докато мъжете ако оплешивеят да кажем по средата на главата почват да се стрижат нула номер и не си присаждат коса и не носят перука.

10.   Жените имат 2 Х хромозоми. Една от майката, една от бащата. Ако едната хронозома има закодирана плешивост, то втората няма и компенсира.
Мъжете са ХУ - ако имаш плешивост в Х, то ще оплешивееш, защото няма втора Х хромозома да компенсира.

11.   При жени е по-рядко срещано, но и при тях се случва. Не разбрах разказа за личния ти живот в началото какво общо има с темата.