Споделена история от Здраве

Тест за ХИВ време точност?
Здравейте, мъж съм мисля да си направя тест за ХИВ който ако не се открие навреме се превръща в СПИН.
Минаха 3 месеца от случката ако съм се заразил тялото ми трябва да е произвело вече антитела които тестът да покаже?
Прочетох че тестовете за ХИВ са безплатни и ги има в всяко РЗИ.
Има ли хора които са си правили колко време отнема докато се появи резултата може ли да и се вярва надеждни и сигурни ли са?
Много ще се радвам да чуя мненията Ви.

Коментари

1.   Тестовете за ХИВ са валидни 30 дни след сексуалния контакт. Не знам къде може да ги правиш безплатно, но имай предвид че в държавните учреждения и в разните лаборатории тип Рамус/Цибалаб, хората нямат никакъв тренинг или опит как да ти поднесат лошия резултат.

Последния път като си правих тест в държавна поликлиника, сестрата крещеше по коридора "къде е момчето със хив теста", което не мога да кажа, че беше особено съобразително.

Иначе тази организацоя (https://ivor. bg/2023/02/03/bezplatni-hiv-testove-bulgaria/) се занимава точно с превенция на ХИВ и СПИН, и там има хора които да те подкрепят и психологически и да те насочат по институциите, ако тестът е положителен.

И ако излезе положителен, да знаеш, че не е края на света. Имам двама приятели, които са ХИВ , и двамата си живеят най-обикновен живот.

2.   Безплатен тест за ХИВ не съм си правила. Платените бяха около 25 лв.
Искат ги на всяка жена, която еържи да запази стволови клетки на детето си. Отделно съм си правила след екстракция на мъдреци. Имам фобия, че от зъболекар могат да се заразя. Правих си преди изваждането на зъбите, 3 месеца след това и 6 месеца по-късно.
Имам 5 теста за ХИВ през живота ми и всички бяха отрицателни.
Резултатите излизаха бързо.

3.   Внимавай какво и къде слагаш, както и на теб и нема да ти требва хив тест...

4.   https://checkpointsofia. info/

Тук пише, че правят безплатни тестове за спин, за софия става въпрос