Споделена история от Здраве

Обрив след бръснене
Здравейте!

Цял живот използвам самобръсначка, защото кожата ми не понася никакъв друг метод. Много е чувствителна. Например получавам силно зачервяване от вълна.

Пробвала съм през годините различни методи за премахване на нежелано окосмяване, но само от самобръсначка нямах проблем, но това се промени.
Бръснейки бикини линията започнаха да ми се появяват врастнали косъмчета, зачервени места, изобщо, зле и дискомфортно.
На краката нещо леко подобно се получава - тук там стават на малки гнойни пъпчици (няколко са, не много), а други са просто червени точки. Пробвах с други самобръсначки, не става.

Какво мога да направя, за да подобря положението? Моля, препоръчайте нещо за мазане или успокояващ спрей.

Коментари

1.   Според мен спри да се бръснеш за известно време за да ти се оправи кожата.
Можеш да използваш епилатор за обезкосмяване.

3.   Както съм написала - не помага нищо друго освен бръснене.
Разбира се, че съм пробвала епилатор, кола маска и какво ли не. От тях получавах ситни пъпчици гнойни, които минаха много бавно.

4.   Ексфолирай си кожата със скраб преди бръснене, така премахваш мъртвата кожа, също така я хидратирай добре постоянно. Може да пробваш на Biotrade acne out активен лосин, който се нанася след бръснене на проблемните зони.

5.   За такава кожа изплаквай след миене и къпане със сода бикарбонат, щипка на водна чаша. Пъпките трябва да изчезнат. Функция са на киселинността на кожата.

6.   За такава кожа изплаквай след миене и къпане със сода бикарбонат, щипка на водна чаша. Пъпките трябва да изчезнат. Функция са на киселинността на кожата.