Споделена история от Здраве

Какво е това?
Мъж на 22г. съм и страдам от социална тревожност, тоест изтръпвам около хората, мозъка ми блокира и не мога да общувам. Налага ми се обаче да работя с клиенти, и това ми създава пречки. Когато влезнат много хора на веднъж, или трябва аз да обслужа някой, блокирам, вцепенявам се и това си личи, притеснявам се да говоря дори с шефа и колегите, нарушавам работния процес като се притесня. Мозъка ми става сякаш мутен, губя си реакциите и изпадам като че ли в някой шок, имам Brain fog като изпадна в ситуация. Не мога да продължа така, понеже ме мъчи и дори приятелка съм нямал истинска до сега, но това се досещате, друга тема е. Моля за съвет

Коментари

1.   Очевидно, в това състояние не можеш да работиш с клиенти. Имаш нужда от по-малко хора около себе си и по-предвидима работна среда. За тревожността-работа с психолог или поне посети психиатър. Също, трябва да си тренираш психиката- спорт, туризъм, физическо натоварване, каквото и да е.

2.   Да не ти пука, живеи си живота, намери си занимание, запиши се на спорт или някакъв курс по изучаване на чужд език, там ще има подходяща среда за общуване и така ще тренираш комуникацията ти с хората.

3.   И аз съм в нещо подобно. По принцип съм си срамежлива и зависи от хората срещу мен, с някой мога да говоря много и да не ги познавам дори, а с други искам и не знам какво да кажа. Случвало ми се е да остана в компания с непознати хора, имала съм 1 познат примерно и аз не знам какво да кажа, мълча само, но с времето работих и с клиенти и свикнах, по-не ми дреме, но вс още съм така. Искамд а се отпусна да си лафя със всеки, но все едно мозъка ми блокирва и се сещам след 5часа или 5дена, че можело да кажа еди си какво, но след дъжд качулка. При мен мисля, че е защото имам комплекс от усмивката си и винаги мисля, че като срещтна някой ще си каже мале какви зъби и се спичам, а то не е така ама мозъка е сложна машина.