Споделена история от Здраве

Превишила ли си е лекарката правомощията?
Здравейте,

Случаят е следният. Аз съм момче на 20 години и вчера ми се наложи да посетя ендокринолог в нашия град. Лекарят беше жена на видима възраст около 40-50 г. Прегледът беше доста обстоен. По време на прегледа лекарката ме накара да си сваля гащите. Аз я попитах защо? Това не и влиза в компетенцията.
Отговори ми че искала да провери как се развиват половите ми органи. Пениса, тестисите, как ми е окосмяването. Дали всичко там долу е в ред. Естествено събух си гащите нямаше как. Онази ми забели пениса рязко, за да види главичката, след това ми опипа тестисите и това беше. Забравих да кажа че съм с наднормено тегло. Та въпросът ми беше влиза ли и в правомощията да ми пипа пениса или си е надвишила правата. По принцип ендокринолозите не преглеждат половите органи. Та интересно ми е да чуя вашите мнения по въпроса.
Благодаря предварително!

Коментари

1.   Преглеждат и още как. По половите органи могат да се разберат някои ендокринни проблеми. Успокой се, никой не е умрял да ти пипа атрибутите, без да има нужда. Да не мислиш, че и е приятно на жената, просто си върши работата.

2.   Ендокринната система включва всички жлези и произвежданите от тях хормони. Тестисите произвеждат хормони, следователно и влиза в компетенциите.

3.   Не си ги е превишила. Ендокринолозите се занимават с хормонални проблеми, така че има логика да иска да види половите органи. Това как рязко ти го е забелила, май си го измисляш.

4.   Явно е имала съмнения някакви.

5.   Да, влиза й в правомощията! На лекар се казва всичко и всичко се показва. Ако не си спал в часовете по биология в училище, щеше да знаеш, че тестисите освен генериране на семенна течност са и жлези с вътрешна секреция, произвеждащи тестостерон, които пък се стимулират от гонадотропин те хормони, отделяне от предния дял на хипофизата. Това от своя страна влияе и на размера и развитието на половия член.

6.   Напълно влиза в компетенцията на един ендокринолог да оцени развитието ти.. Особено при затлъстяване на такава възраст. Попаднал си на човек с опит, който те е прегледал обстойно.

7.   Не мисля, че си е превишила правомощията.
Прегледа не е приятен.

8.   Лекарката беше ли поне с ръкавици, когато ти опипва оная работа? Питам, защото някои ги мързи дори да си сложат чисти ръкавици, когато влезе нов пациент.

9.   От автора: Благодаря на всички за отговорите ви. Явно лекарката наистина е права. Колкото и самата процедура да е неприятна.
До номер 8: Докторката изобщо не си сложи ръкавици. А би трябвало когато се преглеждат половите органи да се спазва поне елементарна хигиена. И според мен задължително трябва да работи с ръкавици. Тя преди да ми прегледа пениса даже и не си изми ръцете. Направо стана от бюрото дойде при мен каза ми събувай си гащите и ми забели пениса. Изобщо тези лекари не спазват никакви правила. А вие били ли сте на преглед при ендокринолог? Гледали ли са ви пенисите по време на прегледа?