Споделена история от Здраве

След прекаран инфаркт
Здравейте, баща ми прекара тежък инфаркт, но лекарите реагираха адекватно и по техни думи, му спасиха живота, за което им благодаря. Преди време отново е имал подобни признаци и е възможно да е прекарал малък на крак, но този път е било сериозно. Лекарката каза, че дясната артерия до сърцето е била страшно запушена и ако са били закъснени малко, край.
Искам да ви попитам, след този ужасен момент, как човек се възстановява най-вече психически. Естествено целият му живот от тук нататък се променя - ежедневно приемане на лекарства, спиране на всякакви вредни навици - цигари, алкохол, вредна храна. Не знам как страстен пушач ще се откаже от цигарите примерно, или от вечерната бира. Аз ще му помагам колкото мога, но всичко зависи от собствената му воля. Тъй като оттук насетне не му е разрешено да работи трудоемка работа ( която точно досега е вършил), а лекарствата, които ще приема са скъпи за закупуване, искам да ви попитам има ли начин да го трудоустроим с ТЕЛК поне за момента на възстановяване, а по-нататък ще си търси друга лека работа. Дори да не му дадат пенсия, ако вземем някакви проценти от ТЕЛК, дали по-лесно ще си намери нова лека работа? Единственият му останал човек съм аз, чичо ми почина от инфаркт твърде млад, а други роднини, които да му помогнат няма. Аз му помагам с каквото мога и ще продължавам, но имам и свое семейство и ще ми бъде още по-трудно. Освен това не искам да се чувства непотребен като изведнъж спре да се занимава с каквото и да е било.

Коментари

1.   Ще мине по ТЕЛК, ама такова мотаене и чакане е, зареди се с нерви.
А ако иска да живее, ще спре цигарите, колкото и СТРАСТЕН пушач да е. Пиенето също. Но боклучавите храни не по-малко запушват артериите. И те трябва да се изключат.

2.   Maйка ми е с ТЕЛК след инфаркт. Той може да си намери по-лека работа и без него. Ако вече има работа някъде, може да го трудоустроят, ако има възможност. По-принцип, работодателите не се радват много на хора с ТЕЛК.