Споделена история от Здраве

Защо хората днес са се превърнали в изроди?
Защо хората в днешно време са толкова гадни? Защо всеки е злобен, егоистичен и му пука само за себе си? Има и много добри хора все още, но масово сме се превърнали е едни изроди и ми е много тежко, чак ме е яд. Защо бе хора, защо все искате да бълвате негативизъм, защо ви прави кеф да виждате как някой е по-зле от вас, защо? Питам се и не мога да си отговоря.
Бъдете добри, защото всичко се връща!!!

Коментари

1.   Знам, че псевдопатриотите ще се засегнат, но това е основно в България. Просто сме си просто племе. Поне в десетината държави, в които съм бил, такова нещо не съм видял. Да, и там има такива, ама ако там са 1%, тук са 80.

2.   Защото политиката и стандарта ни на живот изваждат на показ само най-ниските ни комплекси и инстинкти. Когато ти е ниска заплата и нямаш как да си платиш наема естествено че инстинкта ти за оцеляване те кара да правиш егоистични и "гадни" неща, за да оцелееш... тъжно е
От ед а страна сме си виновни, защото не се бунтуваме, от друга страна политиката на страната е унищожителна.
Живея в Германия и тук не е идеално, но хората се притесняват дали могат да си позволят последен модел кола, или почивка на Малдивите, а не за хляб, сирене и наем...

3.   Аз ще ти кажа моята гледна точка защо съм гаден. Защото преди това са се държали гадно с мен. Гаден съм към жените, защото са ме наранявали, изневерявали и прочие. Съответно въобще не ми пука за тях. Гаден съм към генерално към хора, които по някакъв начин са ме неуважили.

4.   Нищо не се връща само, ако разбираш намека.
Дори бумеранга няма как да се върне, ако първо не си го засилил.
Ако не друго, бъдете огледало - както се отнасят с вас, отвърщайте подобаващо и това е за този изпърдян социален строй, наречен "демокрация".

5.   Защото хората имат комплекси и вместо да работят по отстраняването им и да се развиват, тях ги мързи и се радват когато се окажат по-добре от някой друг. Това им храни егото.

В този живот има 2 типа хора.

Хора с проблеми, които работят върху тях. Разрешават ги и са щастливи.

Хора с проблеми, които не работят върху тях, поради различни причини: мързел, нямат воля, не добре планирано време и т. н.
Тези хора са нещастни и бълват негативизъм и се радват на чуждото нещастие, защото си казват " Е има и по зле от мен. " и от това им става хубаво. Тези хора също така подливат вода на хората които искат да се развиват, за да не би да станат нещо повече от ТЯХ, за да не би да ги надскочат в живота... За тях важи приказката "Искам да си добре, но не по добре от мен"

А истината е че всички сме уникални, на първо място такива каквито сме. Замисли се няма никой друг като теб на този свят, няма и като мен, няма и като следващите коментирали. Ние сме абсолютно уникални.

Накрая за да ти бъде по леко, ще ти кажа друга истина, само че е на английски.

Whoever is trying to bring you down is already below you ;)

Peace my friend!

6.   За съжаление и аз се чудя на същата тема много, ама много често. Превърнахме се в свят, в който е модерно да си лъжец, а да казваш истината е като да извършиш престъпление!

7.   Добър въпрос! Системата създава такива същества, държи хората с ниски доходи, всява страх у тях, и те забравят кои са, забравят себе си

8.   За да си добър, освен наследственост се изисква и опит, несгоди, проблеми.

И обратното, хората се озлобяват, променят към лошо, защото някак са свикнали, научили или очакващи, че живота трябва да е лесен за тях, точно както ни учат от рекламите, от новините, показват уж много щастлива и богати хора, които постигнали нещата уж без усилие и трудности. Неспособни да бъдат силни и зрели, търсещи своите проблеми в другите под формата на завист, интриги, сплетни и т. н.

9.   Защото тук е една кочина. Душевен кенеф.

20% от хората са що го прилични, но онези 80% са тотал щета, чалга мечта.

10.   Сега е модерно да си лош, злобен и завистлив... ако си добър те смятат за слаб и такъв какъвто могат да тъпчат. И аз не знам какво печелят с цялата тая лошотия и злоба вместо да работят над себе си и да уважават другите... това само ме кара да ги отбягвам, а не да ги уважавам... и не ми се спори с злобни и прости хора, които само себе си гледат. Uh

11.   Масово хората са адекватни, точни, коректни, много малка част са зле, всичко е сценарии и постановки, ако случайно се излъжеш, по лесно да ти казват, че не ставаш, а и да имат чиста съвест.

12.   Номер 1, имаш ли поне година живот в тези десетина държави или генерализираш на база повърхностни впечатления? Моите наблюдения са, че специално западняците са доста по-големи боклуци от нас по един много префинен и подмолен начин. Отвън лъскави и готини, а отдолу червиви. Ще ти забият ножа в гърба с усмивка. Ние тук на изток сме си по-директни и недодялани. Няма да си крием простотията зад лицемерни маски. Направо си я изливаме с всички произтичащи от това негативни последици.

Иначе е факт, че българинът доста се озлоби последните години. Лошите социални и икономически условия не са оправдание, тъкмо напротив. Трябва повече смиреност.

13.   Аз по-големи изроди от старците не виждам. Младите с всичките им недостатъци са много по-добри от предното и по-предното поколение.
Алчни, злобни, прости и завистливи. И най-вече крадливи! Старците ги сърбят ръцете да откраднат дори да имат нещо в излишък. И преди, някой да започне да ми обяснява колко грешка ще му кажа, че съм се нагледал на дъртаци, които крадат.

14.   12 какви западняци, ти описа арабите и гърците.

15.   14, какви араби и гърци те гонят, бе? !? Не съм 12, ама съвсем точно и правилно си ги е описал западняците, те са си 1 към 1 точно такива, каквито ги е описал. Това, че на теб не ти изнася и извърташ нещата както на теб ти се иска, защото си западен джендърофил и си защитаваш своите, си е лично твой проблем.

16.   Авторе ще ти отговоря на въпроса, но първо да уточня, че повечето хора не са такива! Има и много добри и свястни хора. Просто ти явно се движиш в такива среди.

Освен това във всеки човек има и добро и зло, и между тях се води непрекъсната борба. Така, че няма изцяло добри или изцяло лоши хора. А и човек се променя...

А отговорът на въпроса ти е: защото съвременните хора масово се отдалечиха от Бога!

Когато човек вярва в Бога и го обича, и почита, той има страх Божий и благоговение. И съответно има любов и към ближните си.

Защото това са двете заповеди, които ни дава Господ Иисус Христос в Новия завет:
1. Възлюби Господа, Бога твоего с всичкото си сърце и с всичката си душа и с всичкия си разум: тази е първа и най-голяма заповед;
2. Възлюби ближния си като себе си;
на тия две заповеди се крепи целият закон и пророците.

17.   На мен ми е много тежко, че съм добър човек понякога. Когато помогна на някой и се държа добре го приемат за даденост и се възползват от това. Мислят си, че едва ли не аз съм глупава. Но аз не съм, много добре виждам и познавам един човек по държанието и въпреки това не мога да се държа лошо и не ми е приятно да се държа зле с някой. Вече нямам нито приятели, нито нищо, виждам лицемерие във всеки и не вярвам на никого. И какъв е извода, че да си добър означава да си сам.

19.   Предпочитам добрите хора, пред лошите честно казано.. лошите са антипатични и жалки. После всичко им се връща и чак тогава се променят към по-добро...

20.   А ти защо мислиш че нещата са такива само днес, преди не е ли било така, според теб?

Ще ти напиша текст от древна книга:
Апостол Павел рече че пияниците не могат да намерят царството небесно, но им е приготвена вечната мъка заедно с разбойниците, магьосниците и прелюбодейците

Ето един откъс от поучение на Йоан Златоуст за злите жени:
По добре да живееш с лют звяр не же и със зла жена. На земята няма нищо подобно на злоезичната жена и никой лют звяр не може да се сравни със злата и лукава жена. По добре желязо да вариш, не жели зла жена да учиш. Злата жена никога не се смирява, ако я кориш, тя се обесва, ако я милваш тя се възгордява. Безсрамната жена от никого не се срамува, никого не почита, ако е беднячка осъжда всички, ако е болярка ругае всички, от двете страни зло и тежък живот.

За да са го писали това преди хиляди години значи са съществували такива хора и тогава