Споделена история от Здраве

Цистит след полов акт, порочен кръг
Здравейте мили дами. Отчаяно моля за помощ и съвет! 3 години се боря с цистит след полов контакт. Минахме през всичко. И аз и партньорът ми. Ваксината Стровак, Системи Ванкомицин, всевъзможни лекарства и билки, добавки и каквото се сетите. Ненормална хигиена. Монурал след полов акт, дори 2 бисептола. Дори фуролин. И ето пак след поредния полов акт Ентерококи. Има ли как след полов контакт вече да не ме хващат бактерии? А другият ми въпрос е симптомите ми са леко парене при уриниране. Лека болка. Но усещам пикочния си мехур като огромна рана. Това на психологическо ниво ли е вече? Защото ако не е нормален симптом на цистита и това е решение?

Коментари

1.   Винаги съм се чудела при такива теми, как хората правят секс, вагинален-анален, ползват ли жените дамски душ, какви кърпи за бърсане, по какъв начин се забърсват жените /поради женската анатомия/, мъжете каква хигиена имат. Струва ми се, че и лекарите не питат за такива подробности.

2.   Авторке, преди доста години имах сериозна приятелка, с която имахме сходен проблем. При това дали ползвахме презерватив или не нямаше никакво значение - винаги получаваше инфекция след полов акт. При това моите изледвания бяха перфектни. Но и аз съм пил хапове, файда никаква. След години борба се разделихме, тя с други хора не знам да е имала подобни проблеми, аз с други жени също не съм имал проблеми и преди нея, и след нея. Като извод мога да отбележа, че хората имат някаква биосъвместимост и понякога просто няма такава...

3.   Нещо те раздразва, затова е така, открии какво е това нещо и ще си добре.

4.   Че каква е хигиената щом точно тази бактерия ти е в урината? Не е ешерихия, а ентерокок, дефакто чревна бактерия. Може би допускате грешки в самата хигиена и полов акт - нищо отзад не отива отпред, кърпи индивидуални, правилно избърсване след тоалетна и миене.