Споделена история от Здраве

Как да ми личат килограмите
Здравейте! Момиче на 14 съм и съм 51 кг, около 165-167 см(не по-малко от 165 и не повече от 167). На ИТМ (идеална телесна маса) на Nivea ми изписва, че на тези годините с килограмите ми и ръста ми съм с поднормено тегло. Обаче хич не ми лечи да съм слаба. В ръцете и талията съм добре (нито съм слаба, нито съм дебела), но в бедрата съм нещо страшно.. Само заради тях може да ми дадете 61 кг, а не 51, колкото съм аз. Имам голям задник(заради който пак бихте ми дали 61 кг). Единствената част, която си харесвам, е коремът, защото ми е много плосък, а не правя никакви упражнения за корем. (тренирам всеки ден вкъщи краката и задните части). И така ето го и въпросът ми:Защо според вас не изглеждам слаба(освен корема ми, като е частта от тялото ми, която изобщо не тренирам), дори в бедрата изглеждам дебела, при положение че съм сравнително висока и съм с поднормено тегло. (все пак няма по-достоверен източник от Итм )? И какво да направя, за да ми личат килограмите? Благодаря на всички и още отсега предупреждавам, че историята ми не е фейк, макар да звучи много нереално.

Коментари

1.   Нормално е да имаш голямо дупе и бедра. Все пак си момиче. Някой си слагат силикон в дупето, за да им изглежда по-голямо.
Според мен си в пубертета и започва да ти се оформя женско тяло.

2.   Фигурата ти се е оформила така, заради женските хормони, които почват да играят роля. Такава структура имаш. Винаги си подчертавай талията, носи поли тип цигара и панталони, които са прави, но прищипани в глезените тип шалвари. Без набори около ханша и талията. Не казваш как са ти краката и бюста. Моят на 14 вече беше голям и това прави положението още по-сложно. По-натам можеш да си изследваш женските хормони, защото може да имаш и някакъв дисбаланс

3.   Колкото повече си тренираш краката и задника, по-големи ще стават.
Пример. Когато тренираш, късаш мускулни влакна. Когато се храниш добре и си почиваш, тия влакна се възстановяват и надграждат. Ако тренираш по-тегаво, късаш повече, но ако ядеш и спиш добре, възстановяваш. Така задникът ти и краката стават здрави и големи. Като начало тренирай по-рядко крака и задник, прави си цялостна тренировка, за всички мускули. Храни се разнообразно. Може да включиш и кардио тренировка 1 път в седмица. Ако искаш да свалиш някое кило, може да стане, но си точно в норма, няма смисъл според мен. Но имай предвид първите неща, които ти казах.