Споделена история от Здраве

Постоянна температура
Здравейте! От 2 месеца насам имам 37 градуса температура. Цял ден лежа, спя и ми е много лошо. Имам и главоболие. До скоро имах и възпалени венци, но ги излекувах. Ходя по лекари, пия лекарства, но нищо не помага. Правих кръвни изследвания и там нищо не се показа. Чудя се какво ми е?

Коментари

1.   Здравей! Ами, има хора, които 37 им е нормална температура, може също така да имаш някакъв вид алергия, помисли от какво може да е. Аз съм алергична към ягоди, имах подобни симптоми когато ядох. Късмет и бързо оздравяване!

2.   Сещам се за мъдрец. Отиди пак на зъболекар да направят някоя друга снимка и да видят дали не е тръгнал някой.

Иначе мъж ли си, жена ли си? Да не е бременност? На колко години си?

3.   Може да имаш гранулом, който да тлее като гнойно огнище в челюстите или пък парадонтоза и от там да ти е тази постоянна лека температура. Направи си панорамна, но по-добре е 3Д снимка на челюстите и се консултирай с лицево-челюстен хирург по въпроса.

4.   П. С. Друго, което се сещам са сливиците. Ако са възпалени и не са в ред също може да имаш постоянна температура.

5.   Може да е хронична инфекция, може да е Епщайн бар вирус, туберкулоза - чсстен случай на инфекция, може да е лифом или рак.
В най-близко обкръжение - при единият беше Епщайн бар вирус, а при другия се оказа лимфом.
Добър инфекционист ти е нужен и изследвания.

6.   Ако си момиче, понеже от поста ти не се разбира... , затова-ако си момиче, направи си кръвно изследване на прогестерон. Пиши после какъв е резултата от изследванията. И аз, като теб съм със същите симптоми, дори много по-тежки. Пада ли ти косата, повече от преди?

7.   Оооо, ти няма да минеш само с една кръвна картина. Пълни изследвания са нужни тук при различни специалисти. Няма как някой тук да ти направи диагноза по тези показания. Не отлагай.

8.   Щом ти е лошо и температурата не спада, трябва да си направиш още по-сериозни изследвания. Не знам от кой град си, но ако си от по-малък или не си от Пловдив или София, според мен трябва да си направиш изследвания там.

Игнорирай абсолютно всички мнения, които ще те нахлуят как това била нормална температура. Не е нормална. При определени обстоятелства да, от външни фактори - жега, изпотяване при трениране и тн, или в сауна или топъл басейн, но подобна температура ако е предизвикана от организма ти, може да започне да уврежда органите ти. Може да означава, че имаш някаква инфекция.

Направи по-сериозни изследвания. И не слушай как това е окей. Нормалната температура е 36. 6. Точка!

9.   До номер 6
Момиче съм, на 17 години Забелязах малко да ми пада косата, но не е много сериозен косопад.

10.   До номер 2
Имам мъдрец, видях го, но все още не е съвсем изникнал

11.   Благодаря на всички

12.   От н. 6 до авторката- направи си кръвен тест за прогестерон, ако е по-нисък от обичайното, значи положението е като при моят случай-постоянно съм сънлива, уморена, изтощена, с повишена телесна температура, уморена без основателна причина, колкото и часове да спя -събуждам се изтощена, все едно валяк ме е газил, качеството на сънищата ми тотално удари дъното в последните години -САМО гадни кошмари сънувам, косата ми стана суха, вяла, изтъня, преживях и жесток косопад преди време, дори и да пия чисти кафета, да ям шоколад и да пия натурални сокове, да ям плодове, зеленчуци, риба и млечни продукти -пак съм съсипана от умора, а останалите ми изследвания са в норма.
Изследвай си прогестерона и пиши какъв е резултата.... На мен често ми се вие свят, дори когато съм седнала, чувствам се в едно летаргично състояние, дори нямам сили да правя любимите си неща и да се занимавам с хобитата си. Имам и крайно болезнени менструации и цял списък с тежки предменструални симптоми... тормозя се постоянно с тези симптоми.
От растеж на мъдрец, може и да се повиши температурата, НО това със зъбите НЕ води до замаяност, умора и т. н. Направо отиди в някоя лаборатория за кръвния тест, вместо да се занимаваш с ходене по лични лекари, че да просиш направление от личния, че после пък да молиш гинеколога да ти изпише тест за прогестерон, а накрая изследването пак ще го платиш отделно, защото жалката българска здравна каса-НИЩО не покрива.

13.   Авторке- направи ли си тест за прогестерон или не вярваш да е заради това?

14.   Здравейте на всички!
Аз съм авторката. Температурата не е заради хормони, мъдрец и т. н. Проблема се оказа от гърлото. Възпалено е. Лекувам го и вече съм по-добре.
Още веднъж благодаря на всеки който се отзова