Споделена история от Здраве

Упражнения за очи
Здравейте аз съм момиче. На последък зрението ми започва да се влошава. Не виждам добре това което пишат на дъската в училище. Няма да нося очила за нищо на света. Ако някой знае някакви упражнения за очи ще се радвам да ги каже.
Благодаря предварително!

Коментари

1.   Няма такива. Или очила, или лещи, или след навършване на пълнолетие се прави една лека и бърза интервенция и за половин час си с нормално зрение и без нужда от възстановяване 1-2 к. Това са вариантите.

2.   "Няма да нося очила за нищо на света" - ок. И що така реши?

3.   Доколкото знам зрението не може да се подобри. Щетите от този тип са перманентни. Отиди на очен лекар и той ще ти каже какво да правиш

4.   Здравей,

Аз ги правя така (обикновено сутрин, с това си започвам гимнастиката):

1, Първо стискам очите и после ги отпускам докато не ми се възвърне фокуса. (когато съм във "форма" фокусът се възвръща моментално, но понякога ми трябва 1-2-3 секунди). После повтарям. Правех го по 10 пъти, сега по 15. Сама ще си определиш броя повторения, който ти харесва, но мисля че поне 10 пъти е хубаво.

2, Поглеждам нагоре колкото мога, след това надолу. Пак 10-15 пъти. Съсредоточи се върху това да движиш само очите, не цялата глава.

3. Поглеждам наляво, после надясно. Както и с нагоре-надолу можеш да задържиш 1-2 секунди.

4, После ги въртя първо в едната посока, после в другата. Правя пълен кръг. Във всяка посока по 10 пъти.

5, (Любимото ми) Избираш някоя точка в далечината и първо си поглеждаш върха на носа (очите ти се събират и отстрани погледнато е смешно), а после точката в далечината докато не ти се изясни фокуса. Пак 10-15 повторения или колкото ти е кеф.

6. Сядаш някъде на удобно и на метър от теб на нивото на очите запалваш свещ. Гледаш огъня без да се напрягаш. Можеш да започнеш с 30 секунди примерно, после 1 минута, после можеш да увеличаваш ако искаш. В книгата където го прочетох пишеше че до 30 мин било хубаво да се прави. Аз съм го правил максимум 3-4 мин.

6. 1. Упражнението вместо със свещ можеш да го правиш и със слънцето, НО МАКСИМУМ 30 МИН СЛЕД ИЗГРЕВ И 30 МИН ПРЕДИ ЗАЛЕЗ иначе слънцето е много силно!!! Ако се притесняваш, прави го със свещта или го прави като слънцето едва се е показало или почти скрило. И аз се опасявах в началото и постепено започнах и съм си екстра.

На мен най-полезни са ми и най-ми харесват 1во, 5то и 6то упражнение.

Зрението ми се подобри значително!

Като малък без проблем разчитах всякакви луминисцентни надписи. После си влоших зрението и ги виждах размазани. Сега пак ги виждам отлично с някои изключения.

Като ходя да стрелям на стрелбището от 10 м виджам къде е дупката от куршума. Хората около мен ги виждат чак като изтеглят мишената на 1-2 метра от тях.

Желая ти успех! Зрението може да се подобри! (И аз никога не съм носил очила защото като теб не исках, въпреки че прекарвам по 12 ч на компа по някога заради работата си)

5.   В интернет има упражнения за очи. Разгледай видеа в ютуб. Аз съм правила преди време, повечето бяха да гледаш близо пред теб и после в далечината. Има и йога за очи, погледни я.
Другото, което може да опиташ е хранителните добавки и витамини за очи.
Най-добре отиди и се прегледай на очен лекар и да ти кажат с какъв диоптър си. Ако е малък до единица, може да не си купуваш очила. Ако е по-голям, добре е да си ги вземеш.
Оперативни интервенции правят само на по-голям диоптър над 1. 5 или 2, аз съм с 0. 75 и ми отказаха.

6.   Обикновенно простите хора правят такива коментари, че няма да носят очила. Отвори интернет и виж колко богати и интелигентни хора са с очила, сещам се млади хора без проблеми и очила само със стъкла. Много показателно за теб. Освен това има и лещи. Освен това проблема може да е очно налягане и какво ли още не. Интелигентните хора отиват за преглед!!!

7.   Ако те затруднява руския, помоли някого :)
Упражненията не отнемат много време и доказано помагат.
Ако не прекаляваш с взирането в телефона, можеш да се оправиш.
И ако нямаш нещо вродено, разбира се.
Двете ми деца до 6-8 годишна възраст си виждаха нормално,
а сега са като теб и огромната част подрастващи.
Правят упражненията от дъжд на вятър, поне да не се влошават много.
За съжаление няма как да се елиминират технологиите, но според мен в днешно време телефоните влошават зрението много повече, отколкото екраните на компютрите и телевизорите.
М52

8.   Очилата за късогледство при подрастващите всъщност ускоряват прогресията на късогледството, защото създават периферна хиперметропия. Не ги ползвай. Вземи си лещи или очила, които компенсират периферния хиперметропичен дефокус. По-скъпи са, но от тази година се предлагат вече и в България. Миосмарт или нещо от сорта се наричат. Те забавят прогресията -такива са ти нужни.

9.   От авторката до номер 6 и как реши, че съм проста? Ако искаш да знаеш съм една от най -умните в класа. Никога няма да си причиня ужаса да нося очила. Няма да си скапвам самочувствието, психиката и външния вид с очила. Това е.
Авторката.

10.   Авторке (9) толкова зле ли изглеждаше че няма форма очила за твоето лице?

11.   Номер 10,
Напротив изглеждам добре и не искам да се загрозявам с очила.