Споделена история от Здраве

Не правя секс. Опасно ли е за здравето?
Здравейте,
С жена ми сме заедно от над десет години, имаме и деца, но сексът последните години е мираж. Случва се, да речем веднъж до два пъти Годишно. По различни причини.

И двамата сме малко над 40 г. Жена ми имаше някакви леки хормонални проблеми - може това да е причината, а може да си има и любовник, разбира се, няма как да знам, макар че няма индикации за това, но.... никога няма гаранции.

Аз карам само на маструбация, но рядко, не е нещо ежедневно или ежеседмично. Имам много работа, много грижи по децата, много друга работа и така.

Въпросът е: навсякъде пише, че "сексът е здраве" (подобрява кръвно налягане, гори калории и пр. ), съответно - липсата му? С какво може да навреди? За мъжа??
Има хора, отшелници, монаси и пр., които въобще не правят секс (или поне така се твърди), те как издържат?

Отново подчертавам - не търся вариант и не питам "Как да... правя секс с жена ми", а се интересувам вредно ли е за здравето ни (ми)?

Коментари

1.   Има много мъже и жени, които не правят секс (различни причини).
Ако не мислиш само за липсата на секс, спокойно можеш и без него.

2.   И аз не правя секс често. От година не съм го правила по мое НЕжелание. Не мога да си помисля някой да се докосва до тялото ми без да го обичам, без да изпитвам някаква емоция. И да, сигурна съм че липсата на секс и нездравословна. Мастурбирам когато вече не издържа защото това ми е влияе на психиката. Търся любовник, но не каквото и да е и не на всяка цена. Лично за мен секса трябва да е обвързана с емоция. Да има нещо което да те впечатли. Това е красиво преживяване, което трябва да са споделя сам с хора които го заслужават. И моето мнение е : "ДА"- липсата на секс пречи на здравето, на психиката и на емоционалното здраве.
Ж 49г.

4.   Чисто физически не е вредно, доколкото си двигателно активен. Психически обаче може да е пагубно, ако позволиш да ти набият чикиджийските стереотипи.

5.   Вредно е, да не мастурбираш, трябва да се изпразваш, другото е опция за лошо настроение, нервност и все зле неща.

6.   Ти честно ли не правиш секс с жена си… ами гя си е в пълното право да има любовник.

7.   От автора към номер 5: Защо да е вредно да не маструбирам/ еякулирам, вероятно искаш да кажеш? Нали след 40 годишна възраст се препоръчва мъжете по-рядко се да се семеизпразват?

Аз не маструбирам по-често от веднъж на 2-3 месеца. Е... понякога ме хващат лудите и подкарвам всеки ден, ама това рядко се случва. Нямам особеното желение, не друго.