Споделена история от Здраве

Депресия, има ли изход?
Здравейте, бихте ли ми препоръчали добър психолог или духовен учител? Майка ми страда от депресия. Нищо не помага...

Коментари

1.   За депресия се прави консултация при психиатър, предписва се терапия. Следи се как действат лекарствата, пак се ходи на консултация. Той преценява кога, какви да се приемат. Не се спират внезапно по собствено усмотрение. Не знам от къде ви идват тия духовни учители.

2.   В неподходяща среда е, затова е така, да промени средата с подходяща.

3.   Такава тема има две теми надолу от твоята в същия раздел, казва се Депресия: http://spodeli. net/5/story-175421. html

Там сме написали ценни коментари, прочети я!

Но ще копирам единия си коментар и тук:

Авторе, депресията се лекува!

Казвам ти го като човек минал опитно през натрапчиви мисли и депресия!
Така, че не се филмирай, а се стегни и действай!

Има два начина да се излекуваш от тези неща - душевен и духовен:

- при душевния - отиваш при опитен психиатър и следваш съветите и указанията му!

- при духовния - обръщаш се към Бога с цялата си душа и сърце, въцърковяваш се(в Православната църква), отиваш при опитен православен свещеник, и следваш съветите и указанията му!

Ти вече си опитал с психиатъра, макар че от психиатър до психиатър има голяма разлика, и по принцип може да не си попаднал на подходящия човек!
Макар, че според мен в твоя случай - щом не те е наблъскал веднага с антидепресанти - по-вероятно е: да е добър специалист!

Не знам какво ти е предписал, но можеш да пробваш с най- безобидното - деанксид, но не много често. Консултирай се с него по този въпрос! И въобще - щом няма резултат - е добре да отидеш на втори преглед при него!

Относно валериана - по принцип тя също върши работа, но трябва да се пие поне 2-3 месеца. Има я и във варианнт като хранителна добавка, съдържаща - мента, глог и валериана плюс маточина - на ARO LIFE, евтина е: струва 2 и нещо, която на мен ми е помагала и върши работа! Пие се по 3-4 таблетки дневно - питай пак в аптеката, или прочети листовката, за всеки случай!

Аз лично, обаче, ти препоръчвам да започнеш и с духовното лечение - защото то ще премахне и причините, поради които ти се чувстваш така! И ще започнеш нов, обновен и необременен живот!

Това е накратко от мен. Надявам се, че ще послушаш съветите ми!

п. с. Малко да те мобилизирам с един един уникален, разтърсващ, покъртителен и прекрасен филм за отец Михаил от Украйна, който е създал приют за над 400 деца, подобно на нашия отец Иван от Нови хан. Филмът се казва Форпост.

Когато съм имал наченки на такива състояния - гледам този филм, и веднага ми става по-добре, защото виждам хора в много по-тежко положение - инвалиди без ръце, крака, но които не се оплакват - а се борят с живота и продължават напред!

Изгледай този филм!

Ето връзка към него в you tube.

https://www. youtube. com/watch? v=29xuxhFueJg

(За да отвориш връзката премахни интервалите от нея - тук сайтът ги добавя автоматично)

Ако нещо не можеш да го отвориш оттук, влез в you tube и напиши Форпост православен филм, каналът е Православна вяра.

Успех!

5.   Пиши Павел Башов в Ютюб и гледай какво говори. Вярващ е

6.   Когато се отстранят причините за депресията, ще се оправи.
Първо на този въпрос трябва да се отговори, кои са причините довели до това?
Развод, проблеми в работата, безпаричи, смърт на близък, окапване на косата, рязко напълняване и т. н.
Антидепресантите ще коригират настроението на повърхността, но не решават проблема.
Липсата на определени витамини също може да засили депресивните настроения, както и определени хормонални проблеми.
Депресията е завоалирано наименование на нерешени проблем.
Всеки проблем има решение. Търсете кой е нерешеният проблем, причинил депресията.
Допълнително са необходими качествени мултивитамини, храни, които подобряват настроението като шоколад, какао, ягоди, мандарини, портокали, авокадо. Да се намалят тестените изделия от пшеница и да се заменят с друг тип въглехидрати - картофи, черен ориз, елда, киноа.
Да се приемат полезни мазнини като зехтин и гроздови семки в сурови салати. Ако се използва оцет - ябълков.
Да се спрат пържените храни, сладкото, да се намалят прясното мляко, пилешкото месо, свинското, яйчният белтък.

7.   Тя много малко яде, защото има все проблеми със зъбите. Не иска да излиза навън. Била е на какви ли не лекарства, сега взима жълт кантарион на хапчета. Не иска да идват приятели в тях, не вдига на никой телефона, освен на нас, децата и. Много ми е трудно, защото вече 20 години съм до нея, преди бях малка и тя не ходеше на работа и не се хранеше, само лежеше и трябваше да се грижа за нея. Сега аз имам и други отговорности и ми е много трудно да съм до нея. Освен това много ме натъжава да я гледам и не знам как да помогна

8.   От човекът с коментар номер 3

Авторке, аз съм ти написал в коментар номер 3 какво трябва да направиш!

Отново го повтарям, ако не си разбрала същността:

Да се обърне към Бога и да се въцъркови в православната църква! И ти също!
Може да викнете в къщи опитен православен свещеник да поговори с нея, да я изповяда, да я причасти! След това, ако той прецени - е добре да й се направи Елеосвещение(Маслосвет)!

И след това вече следвай това, което ти написах!

9.   Тя не е вярваща, но и трудно бих намерила свещеник, който да ни посети. Живеем в много малко село в Чужбина. Тук почти няма православни християни. А мама не иска да пътува. Страх я е от хора, дори до магазина не иска да отиде. Депресията е изключително тежка, отключи се когато починa баща ми. Минаха много години, но става все по-зле. Много ми е мъчно, искам майка си обратно! Тя беше най-усмихнатият и весел човек! Много добре се грижеше за нас до петнадесетата ми година, когато се предаде и спря да работи. Аз трябваше да работя и да се грижа за нея. После се омъжи, но мъжът не беше добър човек и се разделиха. Сега е сама, взимаше лекарства, които имаха странични ефекти. От два месеца спря всички лекарства и страничните ефекти намаляха. Но тя не е щастлива, усмихва се насила, не я радва нищо. Само гледа телевизия и така бяга от реалността. Много малко яде, като сготвя, искам да и донеса ядене, но тя казва, че не е гладна. Не чисти вкъщи, рядко се къпе. Няма сили, по нейни думи. Купих витамини и разни добавки, но още не се подобрява.
Благодаря на всички за коментарите, бъдете здрави и Бог да ви закриля!

10.   От човекът с коментари с номера 3/8

Да, това действително усложнява нещата!
Но за Бога няма невъзможни неща!

Все пак, опитай да изгледате заедно с нея филма, който ти препоръчах! Той е уникален, разтърсващ потресаващ филм, който отключва доброто в нас и има голяма вероятност да я разтръси - да излезе от тази дупка.

Не се отказвай и от варианта за свещеника! Потърси къде има най-близка българска(или в краен случай - руска) православна църква и върви на първо време ти и поговори със свещеника като му обясниш ситуацията. И следвай съветите му.

Тя има типични симптоми на депресия!

Другият вариант е да намериш добър психиатър и да му платиш допълнително, за да дойде да я прегледа в къщи. И тя да започне лечение!

Ако я оставиш без нищо да се предприеме - ще стане по зле!
Затова моя съвет е моли се на Бога, но и действай!

11.   Съдейки по себе си, така съм от малко дете, заради семейството, в което не получих обич, а я исках... нито от баща, нито от майка, нито от други роднини. Винаги съм имала главоболие, болки в гърба, мисли за самоубийство, ниска себеоценка. Впоследствие когато пораснах беше същото... имах желание да получа обич, но и нежелание да допусна някого близо до себе си, заради лошия ми опит в семейството.
Животът си върви. Щях да съм се самоубила ако не трябваше да се грижа за болни и стари роднини. От хората не очаквам вече нищо. Общуват с мен ако имат интерес - мъжете ако харесват външността ми, а жените изобщо не знам какво търсят в едно приятелство, освен да си говорят глупости. Попадала съм и на друг тип хора, които общуват с мен, за да не са сами, да си споделят проблемите, но в мига, в който намерят друг с когото да говорят, забравят за мен. Много съм плакала и все още плача, но сега си давам сметка, че е въпрос на избор как да се чувствам. Дали да се самонаказвам като се затворя в нас и се тъпча с храна или пък гладувам, или да пия алкохол, да се вглъбя в болката, която изпитвам и, която носи още болка, да се отнеса в нереалност и да спя по цял ден, или да се насиля, да се погрижа за себе си. Съвсем не ми се получаваше досега... винаги се заричам, постигам някакви резултати в живота си, които ме пратят малко по - радостна и после спирам всичко, и тръгвам отново надолу, но този път съм решила да не предавам себе си. Вече имам опит, знам какво трябва да направя, знам, че ще дойде моментът, в който ще спра и ще се проваля отново, но ще успея да го преодолея, този път.

12.   Здравейте. Ще бъда кратък, пък който както иска да ме разбере. Единственото нещо, което ме върна към това да съм нормален човек и да живея отново нормално е моята безценна като човек психиатърка.
Доверих и се, слушах я, не четях в нета, не слушах мнения на близки, познати, непознати и т. н. Изписа ми 4 лекарства заедно, от които дори аптекарката се хваща за главата. С минимални странични ефекти в началото след месец запопнах да ставам нормален човек с желаие за живот!
За едни лъжа, за мен истина!
Успех на всички! (За десет години съм пробвал какво ли не).

13.   Авторката: Едва се отървахме от лекарствата. По едно време бяха седем различни лекарства. Някои за епилепсия, които действат на нервната система. Майка ми беше станала буквално безчувствена. Нищо не я радваше или натъжаваше. Сега откакто спря лекарствата малко по малко се връща към живота. Въпреки депресията, поне е адекватна като я питаш нещо, отговаря. Всеки ден съм с нея и вече ходим на разходка заедно.
Благодаря ви, че споделяте тук своя опит, мили хора!

14.   Номер 12 съм. Моето мнение е, че вероятно е взимала прекалено силни лекарства и в неправилни дози. Лично за мен за да е на 100% адекватна и да се чувства добре, трябва да е на лекарство/а но да са правилни. Защото от опит казвам, че невромедиатора в мозъка и не се е излекувал. Той в момента е нещо като счупен. Няма да се оправи сам, защото това е биохимия. Може да се появят нови симптоми и/или дори "заболявания". Насреща съм за разговор по вайбър например. Нула три осмици двадесет и пет, двадесет и две, нула две. Ако сте от София ще ви препоръчам моят лекар.

15.   Благодаря. Аз съм твърдо против майка ми да взима лекарства. Тя се подобрява физически, с всеки изминал ден, откакто спря лекарствата. Треморът значително намаля. Депресията е упорита, но аз силно вярвам и се моля на Господ всеки ден. Измислям някакви занимания, карам я да излиза с мен. За съжаление вече цяла седмица вали непрекъснато и е по-трудно да я убедя да излезе. Дори до магазина не иска. Гледа телевизия през повечето време.