Споделена история от Здраве

Неудобен проблем. МОЛЯ ЗА СЪВЕТ!
Здравейте!
Имам нужда да споделя нещо, което дори и най-близките ми не знаят, защото ме е срам от това...
Преди няколко месеца не знам как но за съжаление се сдобих с гъбички на единият пръст на ръката, дори не знаех, че е възможно на ръцете, защото обикновено са на краката, е разбрах го по трудният начин. Ходих на лекар изписа ми неща за мазане, но каза че е упорито и трябва време до като се излекува... Обаче не мога да си позволя да ходя така с този пръст и си слагам лепенки всеки път, защото не е приятно за гледане.
Проблема е че буквално на всяко излизане съм с лепенка и постоянно ме питат какво ми е, защо съм с лепенка.
Лъжата "порязах се" вече не минава, защото като се порежеш минава бързо и най-много до седмица.
На работа постоянно ме питат "не мина ли, защо пак си с лепенка".... и аз не знам какво да кажа и се получава неудобно.
Мислех си да кажа, че съм си залепила изкуствени нокти, но при махането по някакъв начин съм си наранила нокътя или че ми се отчупил и моя си нокът и трябва да изчакам да порасне нещо такова... Не знам дали звучи правдоподобно. Трябва ми някакво обяснение за това, защо все съм тази лепенка.
Не се сещам друго моля ви помогнете ми за достоверно оправдание.
Не върви на всеки който ме пита да се обяснявам как имам гъбички... срамно е да кажа...

Коментари

1.   Удивително е как млад човек изглупява толкова. Няма нищо срамно, че нокътя ти се е повредил. Тези лепенки само влощават положението, защото подържат влажна среда, което гъбите много обичат. Лакове също не са добра идея. Най-добре е, да посещаваш медицински маникюрист. Къде и как ще го намериш. не знам. Можеш да гледаш такива видеа, за да се ориентираш какво се прави.

2.   Идеята с изкуствените нокти не е лоша, но можеш да кажеш че си сложила повече лепило на този нокът и когато си ги махала ти е останало лепило и за да има евентуално( правоспособност поне според мен) да кажеш, че си го махнала с избутвач за кожички (с по острата му част) и по този начин си повредила нокътната плочка и за това сега трябва да изчакаш да ти се въстанови и не можеш да се лакираш и за това си с лепенка. Един вид все едно си издълбала нокътя, може би ако имаш обяснение, се съмнявам някой толкова да бъде мнителен дали е възможно това до такава степен.

3.   Не е нужно да се срамуваш на близките си можеш да го споделиш. Това че имаш гъбички не значи, че си прокажена, не си й болна това гадна инфекция да речем, но не е срамно. Да не върви на всеки втори колега да споделиш за това е ясно. Не трябва да се срамуваш това не е нещо, което си искала така е станало, не се чувствай виновна и засрамена, защото нямаш вина!
Чувал съм че при силно нараняване е възможно да ти паднат ноктите. Можеш да кажеш, че си се пришипала на врата, което е доста крайно според мен, но по друг естествен начин не се сещам за нараняване на нокти.

4.   Майка ми има същия проблем, с никви лепнеки не ходи и не и пука, това е здравословен проблем, никой не иска да има такъв.

5.   Ти не си добре, имам колега целият с псориазис и какво от това. Търси друг лекар и махни лепенките става по-лошо, и не на последно място кожните болести масово са резултат от стрес и психика. Психосоматика. Прочети повече по въпроса.

6.   Кажи че лекуваш кожен проблем, възпаление. Не уточнявай, че са гъбички.

7.   Вземи си "дактакорт" Ако не са го развали ли действа срещу всякакъв вид екземи гъбички и обриви

8.   Също ходя с лепенки на дясната ръка, но при мен кожата е толкова суха, лющи се и се цепи на резки до кръв, все едно съм се порязала и то дълбоко.
Ходих на лекар и се оказа, че е екзема причинена от алергия към препарати за миене. Та можеш да им кажеш това.
Тъкмо да заздравеят и пак се появява, затова вече ползвам ръкавици без талк при работа в домакинството и вече започна да отшумява.

9.   Ако са ми казали че ще мине бавно, по-скоро щях да кажа че съм си прищипала пръста (ако е на нокътя само, че е син наранен и затова) (като дете така си прищипах нокътя че освен кръв почти щях да остана без нокът, затова се сетих) или съм си изгорила пръста някак "тежко' после ще те питат как нямаш белег

10.   Мажи го с прясно нарязан/изцеден чесън през нощта, за 3-5 дни ще ги унищожи.

11.   Отлепен нокът или отчасти отстранен след като е враснал навътре и се налага да заздравее звучи достоверно. Проблемът е, че докато стоиш с лепенка, отдолу във влажната среда гъбичките процъфтяват. Нокътът ли е засегнат или кожата на пръста. Има противогъбичен лак за нокти, който може да се сложи върху лекарство или сам да действа като лекарство.

12.   Защо толкова те притеснява мнението на хората? Пък и за един нокът? Аз имам инфекция на лицето, коята лекувям над месец, не мога да носа грим и хората нон стоп гледат колко съм "красива". Притеснявам се от тях, но какво да направя повече? Не носш лепенки колкото и да е грозно, казвай "имам проблем. Лекувам се". Ако прояват излишно любопитство ги парирай, че "Докторът още не е сигурен" и смени темата.