Споделена история от Здраве

Напикаване на възрастен
Здравейте! Моят приятел е на 26 и от година почна да се напикава вечерно време. Беше ходил при личния си лекар 2 пъти и той му каза, че това най-вероятно е от стрес или притеснение, понеже изследванията му са добри и всичко му е в нормата. Беше му изписал хапчета, които не помогнаха и спря да ги пие. Приятелят ми каза, че не се чувствал притеснен или нещо такова и нямал идея от какво се получава. За психолог дори не иска да чува, въпреки че 2рия път доктора му каза, че е най-добре да отиде на такъв. Преди беше един път в месеца, но вече е всяка вечер. Дали наистина е на психическа основа и ако има хора дето са се сблъсквали с такъв случай може ли да ми дадат съвети какво да направя за да се спре завинаги това изпускане вечер?

Коментари

1.   От нервната система е най-вероятно, само че добрите ни лекари избягаха от тази "хубавата" държава и не оценяват хубавата ни природа, така че няма кой да му постави правилна диагноза и лечение.

2.   Съветът ми е да си смени личния през юни.
Докато това се случи, да поиска направление за уролог.

3.   Пробвайте като при децата - да не пие нищо 2 часа преди лягане.
Иначе съм чувал, че гейовете се напикават - не знам защо, може и да не е вярно.

4.   Проверете какъв специалист ще ви свърши работа и идете ба истински доктор.

5.   Да отиде на скенер на глава, майка ми така се изпускаше и се оказа доброкачествен тумор в мозъка

6.   Симптом е на множествена склероза. Трябват изследвания.

7.   Абе какъв личен лекар бе, вие от гората ли излизате, личният лекар е просто един администратор. Ходи се на специалист. Във вашият случай това е невролог.

Не мога да повярвам, че големи хора може да са толкова наивни, че да ходят за диагноза при личен лекар.

8.   От авторката: Личния му лекар категорично отказа направление за уролог. Каза, му че е на психичен проблем и че трябва да отиде на психолог и да пие хапчета, които му изписаха още лятото и не помагат. (същата история)

9.   С личния лекар явно няма да станат нещата. Най-добре да си смени личния лекар.
Преглед при уролог и невролог е добре, отидете при добри специалисти. Не е толкова страшна таксата за преглед.

10.   Здравей, и аз съм на възрастта на приятеля ти, и имам този проблем от дете, имал съм периоди в които ми се е случвало всяка вечер, имал съм периоди в които ми се случвало пред седмица, през месец, даже и пред няколко. Стигнах до заключение, че когато ми стане много емоционално или стресово тогава започва да ми се случва. Моят съвет е след 18 часа вечерта да прекратява ядене и пиене. Моят сън е много дълбок и това доста оказва влияние, също така, можеш когато се събуждаш вечерта да го събуждаш и него и той да минава през тоалетната, не искам да те обезкуражавам, но няма спасение от този проблем, може би винаги го е имал.

11.   Личният лекар е за смяна!
Причините може да са много, но при възрастен човек последното, за което трябва да се мисли е психическа причина.
- Простатит
- заболяване на пикочния мехур
- Проблеми с нервите по гръбначния стълб - дискова херния и други
- Множествена сккероза
Лекари, които са нужни
Уролог, нефролог, невролог или неврохирург.
За простата най-добре Onclinic, за неврохирурзите - Св Иван Рилски или ВМА

12.   Плащаш 30-50лв и минаваш при уролог без да се пазариш с личния.

13.   Чай за бъбреци на проф. Ламбрев, Цистон таблетки.