Споделена история от Други

Хората и твоят избор
Здравейте.
Не тук няма да питам какво ще кажат хората.

По точно ме интересува вашето мнение по следния казус:
В токсична връзка си. Махаш се от там. Но хората те дърпат да се върнеш, заради детето или щото така било, всички така правели.
Абе не искаш да си посредствен.

Загледаш се в техния живот.. Виждаш кредити до небето, физически тормоз, неизлекувана травма от детството(но за тези хора е срамно да отидат на психолог, защото мислят е същото като психиатър)

Според мен защото като нямат контрол върху своя живот, пробват другите.

Коментари

1.   Всеки си прави изборите, трудно се запазва семейство, трябва и двете страни да полагат усилия

2.   Ти си поредния пример за хора които грам не уважават себе си. Какво точно очакваш да ти кажат хората? Браво? Огромен процент от хората са толкова жестоки, коравосърдечни и жадни за чуждия провал и нещастия... следващия път като някой се изказва непитан, можеш да кажеш " Мършо/мършляк да съм те питала? В качеството си на какъв ме поучаваш? Дръж си устичката затворена от тук нататък, да не започна и аз да коментирам проблемите ти с... (семейство/изневери/липса или провал с образование/недъзи/външен вид/хигиена) Намираш слабото звено на въпросния наглец и риташ там. Наглите хора от друо не разбират. Не споделяй никога с почти никой. Особенно лични моменти които дават поводи за подобни коментари, и те поставят в уязвима позиция. На добрите отвръщаш с още по-добро, на тъпите и нагли - само с лошо.
Дано съм била полезна.

Ж33

3.   Няма смисъл да слушаш мнения на непознати хора, правиш което за теб е добре от твоята гледна точка, защото така е правилно и касае твоя живот.

4.   Чакай сега, зависи кои хора!

Ако са баща ти и майка ти - да имат право да ти кажат как да постъпиш, според тях! Те са ти родители!

Но първо ти самият си задай въпроса - читав ли си?

От това, което пишеш - не си!

Защо ли?

Защото първо говориш за връзка - тоест съжителствал си и си живял в грях и беззаконие, а не си се оженил и създал семейство!

Че и дете си направил - без да имаш брак? !

А на всичко отгоре определяш връзката си като "токсична"? !

И кой е виновен за това - ти самият!

Сега, ще кажеш, че жената не ставала! ОК, дори да е така - защо тогава се хвана с нея?
Защо след това продължи да бъдеш с нея, след като видя че не става?
Че и дете създадохте?

Ти вече си достатъчно си оплескал живота си, че и се засягаш, ако хората отстрани ти дадат съвет? !

Аз, когато съм допускал грешки - никога не съм се засягал, че хората ми дават съвети, дори съм искал такива съвети!

Защото хората неслучайно са казали: "питай патило"!

Да, на пръв поглед звучи странно, страстният пушач да ти каже - спри цигарите!

Но, аз мисля, че ако съветът е добър, няма значение какъв е човекът, който ти го казва!

А и понякога, човек, който е допуснал подобни грешки и е бил в същата ситуация - просто иска да те предпази, за да не "изядеш и ти същото дърво"!

А и Бог, когато иска да вразуми и съветва човека го прави главно чрез хора!

Сега, да по принцип най-добре е да попиташ "праведен" човек как да постъпиш, но къде ще го намериш?

Ако си вярващ човек - попитай в кой православен храм в града ти има опитен православен свещеник - и върви поговори с него и послушай препоръките и съветите му!

Ако искаш, опиши малко по-детайлно ситуацията в следващ коментар - и аз също ще се опитам да ти дам по-конкретен съвет!
Аз съм човек с богат житейски опит - и съм щастливо женен!

5.   А, то всеки е голям професор теоретик, когато става въпрос за живота на другите, ма за своя собствен е като препикано пале и дори собствените си съвети не успява да спази!
Както и в този сайт е пълно с някакви псевдо-моралисти, дето 'никога не биха изневерили! ', докато един ден не ги хлопне ситуацията по главата, и тогава вече започва да се питат 'Що стана? ! ' и ' Кой ми ср@ в гащите? ! '
Хич да не ти пука и да не се връзваш! Твоят живот си е твой живот, и ако се водиш по хорския акъл (или по-скоро - липса на такъв) - само ще страдаш...

6.   Отрязваи ги, защото точно заради детето утре, което ще порасне в токсична връзка трябва да не сте заедно и да не говорите пред него за вашите проблеми и отношения. Българите много разказват и се обаснават на всеки. Хора мнения много, но не ги слушай.

7.   "В токсична връзка си"

Много ме кефи как жените се изказвате... Просто... жертви на ситуацията. ВИНАГИ...

А кой я създаде тая "връзка"? Кой си разтвори краката да направи това дете? Сега "хората и казвали"... Те може да ти казват как се прави, ама насила хубост не става. Такива като теб трябва просто да се отбягват и даже да не им се обясняваш. Тогава ще има - що като съм "самотна майка" мъжете ме заобикалят... Пак жертва...

8.   2Жесток, но верен коментар.

9.   Благодаря #2 #5 #6

10.   Естествено, че животът си е твой, изборът - също. Хората могат да си кажат мнението, но крайното решение си е твое.

11.   Номер 2 много правилно. Просто хората наистина са жестоки и търсят такива жертви, които не знаят как да се защитят. Еми според мен, ако си избрала грешните хора в живота си ще ти действат много негативно като отрова. Трябва да си отвориш очите и да видиш дали наистина човека до теб ти трови живота. Просто няма смисъл губене на нерви и здраве и време. От личен опит определено се чуствам мноого по - добре, когато премахна отровните хора от живота си ( особено нарцисистите ) или поне си поставя граници като намаля контакт. Никаква жал към тях щом те нямат жал към теб. Ти не си създадена да си изтривалка.
Е за клишето, че не трябвало да сме сами бла бла бла. Аз пък казвам, че самотата не е страшно нещо. Е защо да се връщаш при такива хора, ако си се освободил от ужас и стрес? Все пак ти си решаваш. Те трябва да си научат урока и как да се държат. Ако се върнеш пак за да търпиш не уважаш себеси.
Дали ще се промени си е отделен въпрос.

12.   Наблюдавам една увеличаващата се тенденция хората да се формират в общо взето 3 стериотипа.

1. Хора с "емоционален багаж". Не успели да преглътнат травма и сега са ходеща бомба със закъснител. Ръсещи злоба, недоверие, несигурност. Вечните жертви. Миришещи на страх. От другите. От себе си. Че никога няма да излязат от тази спирала на грешките които повтарят отново и отново (дефиницията за лудостта? ). Че така си пропиляват живота. И за да се почувстват по добре, задължително смачкват всяка проява на умерен позитивизъм и мнение различно от тяхното. Или ако се припознаят. Тогава патоса и жлъчта която ръсят просто те отмива.

2. Абсолютни непукисти, комфортисти и егоисти. Подразделение на горния тип, стигнали до извода, че за да се преборят с проблемите си, просто трябва да се престорят, че те не съществуват. Както и проблемите на останалите. "Няма смисъл да се кОсиш щото нищо няма смисъл". Горе долу си живят за собствен кеф, без някаква по висша директива или цел. Оцеляване ден за ден.

3. Хора които са послушни ученици на общоприети тенденции и порядки. Говорят това което са "програмирани" от среда и общество без да си дават сметка, че модерните тенденции са абсурдни и вредни, във всякакъв аспект, а консервативните разбирания просто не работят днес. Тези хора дълбоко в себе си усещат нещо със тях самите и със света не е наред но нямат капацитета да разнищят тази мистерия. Ръсят едни и същи заучени фрази ("токсична връзка", "нарцисисти") и клишета които рядко са адекватни. Но са поднесени с абсолютната сигурност във своята правота и авторитет.

13.   Абсолютно точни наблюдения. Писнало ми е от капацитети и последни инстанции.

Хора, които или имат беден жизнен опит и са меко казано ограничени като манталитет, или животът им е тотален хаос, си позволяват да леят непоискан акъл и да лепят етикети на другите - често много над тяхното равнище. Има и друго - простият човек, който няма аргументи да спори с теб, понякога дори не те познава, но се хваща за външния вид и годините ти, за да те обиди. Без да се замисли какво причинява. Без да погледне себе си първо.

Някои просто си го просят да се държиш зле с тях и после теб те определят за агресивен, социопат и невъзпитан. Да, най-лесно е да не ги слушаш и обръщаш внимание, но понякога нямаш избор. Наистина е необходимо да имаш железни нерви, че да не поставиш всички простаци на място.

14.   Номер 13 добър коментар, точно така са нещата.

15.   Ако според теб не е срамно да посетиш психотерапевт, защо е срамно да посетиш психиатър? (Това разбирам от изречението "но за тези хора е срамно да отидат на психолог, защото мислят е същото като психиатър").

16.   #13 точно
#15 не е срамно, но за болшинството са останали вярванията от соца.