Споделена история от Здраве

Отслабване с малки порции
Здравейте, имам 20 кг за сваляне.. Броенето на калории знам, че е най-ефективният начин , но е супер ангажиращо за мен да обикалям с кантарчето.
Казаха ми за метода "порция в чиния за торта". Използва се най малката десертна чиния и се слага храна колкото се събере. Това е около 2 събрани шепи храна.
Една позната свали по този начин. Така се храни три пъти на ден без ограничения дали са картофи, месо или салата...
Според вас добра алтернатива ли е този начин с малки порции?

Коментари

1.   Добра е, обаче е неточна. Измерването е най-точното. За съжаление за да е по-лесно, би следвало да се ограничиш от някои храни, които трудно би описвала в калкулатора.

2.   Няма смисъл да мериш безкрайно точно колко калории си изяла.
Спри да ядеш въглехидрати (хляб, баници, картофи, ориз), яж повече яйца, месо и зеленчуци. Под повече разбирам да ядеш предимно това, не повече количество.
Освен това почни да се движиш повече. 2-3 часа разходка на ден (примерно ходи и се връщай от работа пеш) е еквивалентно на 30-40 минути във фитнеса. Това изразходва към 900 калории. Ако и от яденето спестяваш 900 калории (да изяждаш примерно около 1000 на ден) това означава да смъкваш около 200 грама сланини на ден. (1 грам сланина е 9 калории).

3.   А ако се хапва абсолютно всичко, но си в калориен дефицит ще има ли ефект в отслабването?

4.   Ха ха разсмя ме, малка чиния колкото събере, представох си малката чиния с натрупани 10 сандвича един върху друг, тя на височина събира доста

5.   ВСЯКА една диета работи до 6 месеца. После тялото ти казва "айде наиграхме се" и те връща в началното ти тегло.

Единственият начин да надвиеш тази система е да забравиш за глупостите които четеш в нета и приятелките препоръчват. Отиваш на доктор - диетолог. Правят ти изследвания на хормоните, кръвните показатели, нива на витамини и минерали. В зависимост от това, което ти открият, диетологът сяда с теб, за час обсъждате какво обичаш да ядеш и какво не, и ти назначава специализиран хранителен режим, който е съобразен със здравословното ти състояние и може да го спазваш дълго време.

Аз така по препоръка на мой приятел отидох при неговия диетолог. Платих 300 лв само за кръвните изследвания. Обаче после сравнихме диетите които ни назначиха. Не само че бяха различни, но имаше неща които на мен ми бяха забранени, а на него му бяха задължителни! Така успях да смъкна и задържа тегло, и от години престанах да съм в медицинската категория "затлъстял" и всичките ми кръвни показатели (захар, триглицериди, ldl, hdl и т. н. ) са ми в здравословните граници.