Споделена история от Здраве

Хемороиди - 2 пъти операция
Здравейте, момиче на 18 години съм. 3 пъти са ми правили операция за хемороиди. Само първият беше успешен преди 2 години.
Последващите две се случиха преди 6 месеца и преди 10 дни. Преди 6 месеца, когато ми ги махнаха се получи възпаление на лигавицата не се прибра топчето и реално сякаш не ми бяха правили операция от естетическа гледна точка (също имаше и болка и подуване). Та затова реших преди 10 дни пак да се подложа на операция за отрязване на топчето. 10 дни минаха и все още не се е свило, страх ме е да не се е възпалило пак и така да си остане. Моля ви ако някой е бил в подобна ситуация нека изкаже мнение и да сподели своя опит.

Коментари

1.   Хемороиди на 18??? Явно водиш много заседнал начин на живот. Започни да спортуваш! Иначе потърси други лекарски мнения, може пък твоят да не те лекува правилно.
Успех!

2.   Мажи с рициново масло вечер и сутрин след изхождане и измиване с вода, изплаквай със запарка от смрадлика.

3.   От чреизмерна мастурбация се получават хемороиди поради постоянното преливане на кръв в малкия таз в резултат на което хемороидалните вени се разтягат, увеличават и надуват, задържането на дъха и повишаването на вътрекоремното налягане спровоцират появата им.

4.   Здравей! Потресен съм от некомпетентните мнения на номер 1 и 3! Изключително необразовани, но стараещи се да изглеждат компетентно. Не знам колко е невъзможно на 18 да имаш хемороиди като на мен ми бяха открили още като дете на 6-7 години, може би много съм мастурбирал... Простотията настрана.

On clinic предлагат неоперативно премахване на хемороиди, щом операциите не са помогнали може да пробваш. Цикатридина свещи за ректална употреба също са препоръчван вариант. Успех и моля не, не се влияй от меко казано некомпетентни коментари като горните.

5.   До. 4 от 3, точно от това съм ги получила, за да напиша коментара има за какво.