Споделена история от Здраве

Психично здраве
Здравейте,
Преди година страдах от паник атаки, успях да ги овладея, после минах и през агорафобия (страх да излизаш сам навън и на обществени места). И това мина, но от него ми остана един страх да излизам навън, ако съм сама. Правя го, но ми е дискомфортно. На моменти имам чувството, че и сякаш някой иска да ми навреди. Някой минавал ли е пред такива състояния? Как се лекуват, като изключим хапчета?

Коментари

1.   Намери си мъж и прави редовно секс. Това вероятно ще ти оправи проблемите.

2.   Намери си хоби, запиши се на спорт, рисуване или учи музикален инструмент да свириш на него, намери си гадже, създаи си интересен живот.

3.   Следващия път като получиш такава атака, затвори очи, облегни се на някоя стена и дишай бавно и дълбоко - ще мине до 10 секунди. Също си повтаряй, че никой досега не е умрял от паник атака, така че колкото и да си мислиш че ще умреш, няма да е в този момент.

4.   След инцидент, в който за малко не загубих близък човек, развих подобен симптом. Инцидентът беше предизвикан от друг човек. Изписаха ми лекарства, но усещах, че те само влошаваха състоянието ми. Спрях ги, но започнах да не спя и тогава лекар ми изписа мелатонин на амброз, който помогна за безсънието, а за другия проблем ми помогнаха тъмни слънчеви очила, шапка, илк дреха качулка. За два месеца се възстанових напълнл и никога повече не се е повтаряло, а оттогава е минало повече от десетилетие.

5.   Авторке, две подобни теми разисквахме наскоро, които са тук в този раздел - по-надолу от твоята, казват се:

Депресия, има ли изход?
http://spodeli. net/5/story-175507. html

Депресия:
http://spodeli. net/5/story-175421. html

Там сме написали полезни и ценни коментари - прочети ги!

Надявам се, че ще ти свършат работа!

Имай предвид, че сайтът автоматично слага два интервала във връзките, и за да ги отвориш - трябва първо да махнеш тези интервали!

6.   Като получиш изпаднеш в такова състояние, веднага започни и да си спомняш колко чифта обувки имаш, преброй колите, дърветата, тананикай си песен наум. По този начин ще прехвърлиш мисловната дейност в лявото полукълбо, което е отговорно за рационалното мислене. По този начин ще стопираш натрапчивите мисли.

7.   Пробвай метода на Вим Хоф. Работи перфектно и мога да ти гарантирам, че няма да имаш нужда от хапчета.

Като за начало можеш да потърсиш този видеоклип в интернет: Guided Wim Hof Method Breathing.

Желая ти много успех.