Споделена история от Здраве

Зов за помощ
Здравейте сънародници! От няколко дни чувствам болка в средният пръст на крака си. Не мога да определя, дали е под нокътя или е отпред в меката част на пръста, т. е. пред нокътя, болката е обща, но като сякаш е в меката част. Ако на някой са му измръзвали краката знае как болят пръстите на краката. Мислех да отида на лекар, но в тези грипни времена не ми се рискува, ще изчакам още няколко дни, може и да отмине болката. Питането ми е, дали на някой се е случвало това? Нещо с кръвоснабдяването е, но каква е причината? Някъде пише, че е от неудобни обувки, на друго, че може да е от гъбички, на трето, че е запушен кръвоносен съд и т. н.!? Нищо не ми коства да се допитам до съфорумници като вас, някой пък може да знае лек за този проблем. Може да има домашни средства за облекчаване на болката, знае ли човек!? Всичко добро!

Коментари

1.   Аз лично не съм имал такъв проблем и не мога да ти помогна, но щом не искаш да отидеш - звънни на личния си лекар и му обясни ситуацията.

2.   Ако е от оросяването, болят всичките пръсти. Знам го от личен опит. Случвало ми се е няколко пъти при твърде ниско кръвно.
Само един пръст може да боли заради разтегнато или възпалено сухожилие, заради удар, нараняване на пръста, спукване на кост или разтягане на ставните връзки, при пресрещане, закачане на чорап например, може заради възпаление от твърде късо отрязан нокът.
При подагра боли един пръст, но доколкото ми е известно винаги е показалецът на крака. Получава се от твърде много ядене на протеини и храни, съдържащи пурини. Познавам тийнейджър, който се разболя от подагра, защото отказваше да яде пресни плодове и зеленчуци, а се тъпчеше всеки ден с месо и френски сирена, яйца, кашкавал и сирене. Може да е и заради нерв.
При диабетната невропатия настъпват промени

3.   И как точно да ти помогна, да те прегледам през клавиатурата ли?

4.   №2 благодаря за вниманието! Проблема не е болка за умиране. Вероятно е нещо в ставата на фалангата, като я стисна най силно боли. На същият крак(левият), нокътя на палеца преди време имаше поражение от гъбички. Мазах го с прополисова тинктура и гъбичките измряха, та реших да опитам и на пострадалият среден пръст пак същата процедура, и за изненада, взе, че подейства, болката взе да отминава. Нещо в ставата се случва, ако не се оправи напълно ще ходя на доктор. Всичко добро!