Споделена история от Здраве

Ковид. Как го виждам аз.
Идиотщина. Направиха от мухата слон, а мерките бяха страшно неадекватни, от което берем ядове всички, включително и ти.

Първо не трябваше да се всява паника по медиите, цитирам "ще има камари от трупове по улиците, хората ще умират в домовете си, докато се качват по стълбите"... В състояние на паника хората постъпват глупаво, като да купуват стекове тоалетна хартия, например. Една камара пенсионери спряха да се лекуват от страх да излязат от тях. Така не се прави.

Второ, мерки трябваше да се наложат за наистина застрашените хора от вируса, а това са тези с вече ослабена имунна система. Не можеш просто да затвориш всички по домовете им. Кой ще работи? Ами хората, кой ще им плаща сметките? Кой ще им гледа децата? Всичко това се отрази на икономиката, образованието, съсипа живота и психиката на една камара хора,

После дойдоха ваксините. Нашето общество е Левски срещу ЦСКА - русофилите срещу европейците, тея за и против паметника на Съветската армия. В случая гледахме набодените срещу антиваксърите.

Ваксинирани си ходят на купончета и молове със сертификатите и чистата съвест, че са направили нещо добро за обществото, въпреки че ваксиниран или не, вируса пак може да бъде предаден. Няма що.

По онова време всичко, от което боледуваш беше ковид. Веднъж ме болеше стомаха ама много силно, звъннах на личната лекарка да я питам за съвет - вика ми "то може да е ковид". Ама извинете, нямам температура, нямам кашлица, просто ме боли корема. "Ковид има и храносмилателен вариант". Аха.

Лекарите взимаха повече пари за боледуващи от ковид и ако някой смята, че с това не се е злоупотребявало в нашата държава, то аз не знам на кой свят живее. Болниците бяха препълнени с ковид пациенти, както искате го разбирайте.

В последствие хората видяха, че живота продължава, както е било винаги, а след това започна войната в Украйна и от ваксъри срещу антиваксъри започна новия цирк. Нашите управляващи видяха какъв неимоверен провал беше цялото нещо, та просто смениха темата на деня, дано пък да им се размине.

Та така, ще завърша този пост с две неща - това как мен ме афектира и как трябваше да се подходи към цялото нещо.

Както казах, трябваше да се наложат ограничения за наистина болните. На лекарите не трябваше да се дават допълнителни пари за боледуващи от ковид. Чрез медиите трябваше да се насръчава обществото, а не да се всява страх и паника.

Мен лично не ме афектира самият ковид, а ставащото в обществото. Опитаха се да припишат дядо ми, че е починал от ковид в замяна на пари, което беше мръсно. Това на страна, много планове ми се провалиха, образованието ми пое голям удар, беше самотно време и отсякъде само "ковид, ковид, ковид". Беше трудно да си намеря работа, която да съчетавам с ученето, парите бяха малко.

Коментари

1.   Лекувай си неврозата, човече.
Всички забравихме за Ковид, а теб още те дразни.
Ковид беше само тренировка за предстоящото.

2.   Ако имаше познати и приятели починали от Ковид нямаше да ти е"от мухата слон". Ако имаше познати които едвам оживяха нямаше да си изобщо на това мнение. Ако ти се беше наложило да лежиш в болнична стая с починал от Ковид нямаше да мислиш така. Лесно е да се гледа от камбанарията на човек за късмет прекарал го леко или които изобщо не е боледувал. Не знаеш колко страшно беше в болниците. Темата ти е подигравка с жертвите. Мисленето ти егоистично. Консуматор, който се тревожи колко пари е изгубил докато други хора загубиха родители и приятели, а някои и деца.

"На лекарите не трябваше да се дават допълнителни пари за боледуващи от ковид. " - ама разбира се! Голяма работа че някои караха 24 часови смени, за да се грижат за болните. Голяма работа, че рискуват живота и здравето си и това на близките си. Голяма работа че много от тях също загубиха живота си вседствите на това.
Жалка историика. Чукай на дърво. Не знаеш какво ще ти се случи утре и дали друг няма да те обвинява че правиш "от мухата слон". Всичко рано или късно се връща.
ж, 26

3.   Още ли не е разбрал някой за какво беше и какво целеше тази цялата псвевдо-пандемия? Има ли неразбрали още?

4.   И що трябва сега пак да се нищи темата, как точно ще помогне?

5.   Всичко което написа е правилно. Сега ще ти напишат как техен близък бил починал от ковид или как те самите са го преболедували тежко. Така е, има такава болест от която можеш да умреш, но тези които са противници на това са против безумните мерки от които нямаше смисъл. Никой не отрича, че има такава болест, но всичко беше преувеличено.

6.   Е, цирка беше за да вкарат населеният в масова психоза, да не могат да мислят дори от страх и да и вкарват "ваксините".
Дори и сега още има, които искат още "ваксини" да се бодат колкото искат...
Мерки не е имало никога, беше планирана атака за всяване на паника.

7.   Съгласен съм. Ако изобщо не бяха обърнали внимание ми се струва, че така и нямаше да се разбере имало ли е жертви. Отделно колко хора щяха да оцелеят като не им тъпчат всякакви съмнителни лекарства. Ще добавя към цирка и това, което беше по ТВ особено към края - голяма драма колко прост народ сме, че не се ваксинираме, ама как може така, видиш ли германците се ваксинирали и изобщо нямали проблеми. А в същото време групички германци се заселваха в България, защото не могат да понесат тамошните истерии.

8.   Постоянно го казвам Лекарите са абсолютни боклуци. И не ме разбирай погрешно, има и читави, но ако 90% не са, мнозинството надделява. Ако има нужда винаги предпочитайте да се лекувате в друга държава при лекар с много опит.
Относно другото, някой ще кажат, че е конспирация, други не. Истината е, че сме заляти от страшно много фалшиви новини и отделно хората масово са глупави, така че единственото което ти можеш да направиш е да се адаптираш във всяка ситуация и да мислиш само за себе си. Няма държава няма нищо.

9.   Ковид определено имаше, а до последно имаше глупаци, които твърдят, че "такова нещо нема", нищо, че болниците бяха претъпкани и смъртността скочи в пъти.

Аз лично го изкарах 2 пъти, средно до леко мина при мен, без да съм ваксиниран, като не разбрах защо никой не каза истината в очите - това нещо е създадено в лаборатория.

За никакъв естествен вирус не става въпрос, а за био-оръжие. Усещах го единия път буквално като стъклен вата в носа и устата и съм на 99%, че това не е естествен вирус.

А някой ще търси ли отговорност на създателите???

Т Т

10.   Авторе с "умници" като теб просто не ми се мисли, какво ще ни сполети, ако се появи някой нов вирус дори малко по-смъртоносен от Ковид, който е едва малко по-смъртоносен от грип. Тя Европа затова беше люлка на човешката цивилизация, защото през нея направи свръх мащабен геноцид вирусът на черната чума преди векове и окоси от континента всичките идиоти тогава с мислене и нагласи към новите вируси и на които им беше пред оная работа точно като теб за Ковид, а най-голям процент разминали се бяха тия, които имаха нещо в главата и вземаха на сериозно нещата. Те продължиха кръвните си линии, а на другите вирусът ги отряза. Над 50% от населението на Европа изчезна тогава. Затова Европа беше на светлинни години пред останалият свят след това понеже се филтрира от идиотите в населението си. А в България от Ковид изчезна един град колкото Търново. Всичките от тях бяха "умници" ходещи с подаващ се навън от маската нос в затворения и претъпкан хипермаркет и такива тропащи срещу мерките. Определено се усеща, че дръпна леко България от тогава спрямо преди това, всички го усещат и никой не може да го отрече.

11.   До номер 10 от автора:

Абе ти си много умен ама си нямаш представа от черната смърт, пък много знаеш. По онова време са нямали познания за вируси, смятали са, че тялото се състои от 4 течности, които ако са извън баланс имаш болест. Затова една от мерките за "лекуване" на чумата е била да си пускат кръв.
Както и да е, част от хората са устояли на вируса и с времето са развили имунитет. Някои държави въвеждат карантина, макар и по-късно. Някои държави са имали по-малка смъртност заради голяма популация от котки. И така нататък.

12.   10 до 11.

Те, защото по времето на чумата са нямали познания за вируси, затова разумната част от населението са ходили с маски тогава. Както стана същото развитие и сега по Ковид-едните с маски, а остриганите с брада с анцуг и маратонки чалгари без маски, а като ги задължиха органите да ходят с маски, тогава тиквениците пак си останаха тиквеници и ходят с подаващ се навън от маската нос в претъпкания хипермаркет. И бам един град население колкото Търново в чували заради тях. Само, че по времето на черната чума маската е била като противогаз, покривала е не само муцуната, но и плътно очите със стъкла и е имала дълъг "клюн" в, който се е навирал докрай и плътно носа без да може мърда и сантиметър от там също като крак вкаран в обувка и, който клюн е като на гарван и е пълен с филтриращи и дезинфекциращи агенти и е било невъзможно някой "умник" да си извади носа от него и да ходи като Ганьо в хипермаркета по Ковид с подаващия се навън от маската нос в пандемия. Нарочно е била направена толкова страшна маската по времето на чумата за да сплашва идиотите от вируса и да няма разни тропащи "абе няма вирус бе" и "ти ли ще ми кажеш дали да нося маска бе, това си е моя работа" само заради бизнеса им, без да им пука за труповете. Даже на Запад по Ковид пандемията имаше хора ходещи с чумни маски за да сплашват Ганьовците там, както е било по времето на черната чума. И проработи безотказно. Не съм видял някой да се доближава на по-малко от 5 метра от индивид с чумна маска. То си е наистина плашещо. Никой от тях не го хвана и Ковид. По времето на чумата частта от населението без маските с "абе кви са тия глупости бе" бързо се е убедила, че няма нищо измислено, но твърде късно и без възможност да предаде опитното познание на другите идиоти като тях. Те са така, като мишките една след друга падащи в капан с пропадащ капак, като стъпят на него. Стъпва една, като се изцопа долу едва тогава се убеждава че се пада там, а след нея следващата по същия начин и така всичките до една в кюпа. Струва ми се, че на фона на тая идваща уж грипна епидемия(а тя си е прикрит Ковид) яки мерки изведнъж и до дупка е най-адекватнвата мярка която трябва да се направи докато е време за да не стане повторението от 2020. Дано тоя път българите се поучат от по-умните.

13.   Такава маска са носели само докторите. Клюна е бил пълен с билки против злите болежки, както са ги наричали, а очите са били на страни, за да не гледат в очите на болния, защото така са смятали, че ще се заразят.

14.   Имам чувството, че още 10 пЛандемични цирка да им спретнат на такива като номер 10/12, те ще продължат да си пребивават в хипохондричния филм и да истерясват с наизустените реплики от телевизионните сводки.

15.   14, като го няма котарака пируват мишките. Ама като беше Ковид пандемията хем ти се искаше да се правиш на смел все едно, че няма вирус и е цирк и бълваше пред хората същите приказки, хем не ти стискаше да отидеш до някой дето се гърчи припаднал на Земята от него. От 12.