Споделена история от Здраве

Хигиена
Здравейте, налага ми се да оставям детето при свекървата, работим на смени. Понякога вечер или през деня, живеем близо.
Тя се има за много голяма чистофайница.
Гледа понякога детето на дъщеря и, на 2г. Забелязах, че го мие на мивката, като го сменя, всичко пада там, за мен това е доста гнусно. Чинийте ги мие на същото място.
Само на мен ли ми се вижда, че не е правилно и хигиенично?
Явно някои хора не ги е гнус от нищо.
А няма как да го оставя на друг човек.

Коментари

1.   Е какво като го мие на мивката, ти ако знаеш какви брави, дръжки, лента на ескалатори питаш, свят ще ти се завие. Карай го по-полека. Друго те дразни и това избиваш. Бъди благодарна, че има 6ой да го гледа и да ти помага.

3.   Значи не те е гнус след като свекито е пипала детски задници и се измие ръцете и да се здрависва с теб и да пипа детето ти по лицето, но е проблем след като измие мивката, после да измие и чиниите?
А ти дето галиш детето си със същата ръка дето си се подмивала сутринта?
Проблема е в теб, нормалните хора си мият ползваните вибратори в миалната машина за чинии, нареждат ги и пускат машината на висока температура с цел дезинфекция. Това е в цяла Америка и цяла Европа, има го в доста нормални филми като примерно местопрестъплението Маями. Идва полиция да претърсва след смърт на парти в огромна вила с басеин, а домакинята пуснала миалната машина с вибраторите които са ползвали на парито. После в същата машина редят чиниите и чашите на семейството и пускат друга програма, това е нормалното значи твоето мислене не е нормално.

4.   Значи не те е гнус след като свекито е пипала детски задници и се измие ръцете и да се здрависва с теб и да пипа детето ти по лицето, но е проблем след като измие мивката, после да измие и чиниите? Като искренно вярвам че не мие дупето над чиниите разбира се.
А ти дето галиш и храниш детето си със същата ръка дето си се подмивала сутринта? Не те ли е гнус?
А някой гнус ли го е да яде храна приготвена от теб, знаейки че имаш дете и все някога си му мила дупето?
Интересно от заведение храна ядеш ли, къде ти е гаранцията че готвачката си е мила ръцете след като е посетила тоалетна?
Проблема е в теб, нормалните хора си мият ползваните вибратори в миалната машина за чинии, нареждат ги и пускат машината на висока температура с цел дезинфекция. Това е в цяла Америка и цяла Европа, има го в доста нормални филми като примерно местопрестъплението Маями. Идва полиция да претърсва след смърт на парти в огромна вила с басеин, а домакинята пуснала миалната машина с вибраторите които са ползвали на парито. После в същата машина редят чиниите и чашите на семейството и пускат друга програма, това е нормалното значи твоето мислене не е нормално.

5.   1, в банята се мие, не на мивката, авторката е права.

6.   Кажи и да го мие на мивката в банята.

7.   Не само на теб така ти се вижда, авторке.
Тактично и кажи, да не го приеме като някои от тук коментиращите.
Първо и благодари за помощта и наблегни, че детето е много добре гледано от нея, само я молиш да мие децата в банята.
Или мъжът ти да и каже ако ще се приеме по-добре казано от него.