Споделена история от Здраве

Оцветителят, направен от буболечки, който го има в почти всички храни и за който, със сигурност, не знаете
Цветът му е ярко червен, слага се поне в 90-95% от всичката храна на пазара. Добавят го в сокове, сладкиши, колбаси, бонбони и т. н. С една дума навсякъде може да го хапнете. Името му е кармин, на етикетите го изписват като Е120. Направен е от буболечки, наречени кошенили. Специално ги отглеждат, за да ги ядем ние след това. Яли сме ги цял живот, може би, аз научих за тях преди около година-две. Особено богати на кармин са любимите на всички ни ролца от раци. Аз като разбрах, направо щях да припадна. За удивление е позволен, не е престъпление, че ни тъпчат с това, а още по-фрапиращото е, че не се знае колко от тази гадост сме изяли до момента. Ако някой си мисли, че това е конспиративна теория или че се шегувам - не, истина е. Всеки може да напише "кармин" в гугъл и да види снимки, а после и да се зачете по етикетите в магазина.

Коментари

1.   Че те от еврогейския парламент дори си гласуваха съвсем официално да произвеждат заместители на храни от бубулечки, така че очаквай скоро да почнат и да ги рекламират като здравословни, нищо че бубите са излезли от човешката диета преди стотици години, важно е свинете демек ние да бъдем направени на тъпи преди да ни направят и бедни.

2.   Добре, и какво толкова? Той българина пуши по 2 кутии цигари на ден, всяка вечер на масата алкохол, ракийката, сланинка, мазнотии, тъпчи се с пържено, не е излязал да поспортува от последния час по физическо де е бил 19 годишен.. иначе много притеснен, че му слагали буболечки в храната, вредно било за здравето му..

3.   Знаем, знаем, също виж и под номер 920. има ги в някои страни написани и с "романтични" имена вместо номер и нищо в името не подсказва какво е.

4.   И какъв е проблемът? Освен повече протеини и въглехидрати друго не виждам на пръв поглед. При веганите въпросът може да е по-различен.

5.   Много лекарства се правят от животни и буболечки. По-лесно е да модифицираш ДНК-то на някакъв организъм да произвежда един човешки хормон като инсулина, отколкото да го създадеш синтетично. Също така в крайния продукт няма следи от буболечката/животното, така както в алкохола не остава следа от какви плодове е дестилиран.

6.   Щом си научил скоро и все още си удивен хубаво, но в случая не ядеш буболечки, а карминова киселина и я добиват от яйцата, а не ядеш самите бобулечки. Мъжките буболечки нямат и не произвеждат карминова киселина.
Начина на производство на Кармин е: събират се, от специално отглеждани кактуси, бремените женски (те стават черврни преди да снесат) изсушават ги в сушилня, след това ги заливат с разтворител и прецеждат, изхвърлят буболечките трябва им само карминовата киселина, която се е разтворила в разтворителя.
По принцип Кармина е отрова, женските го произвеждат за да предпазят яйцата си, но за да се отрови човек трябва да приеме 200-300 мг кармин наведнъж, което е невъзможно да погълне с боядисана храна, защото от кармина се слага съвсем малко, доста е скъп, а и боядисва добре от малко количество.

Не само с храна го приемаш лекарства с червен, оранжев или лилав цвят също са оцветени с кармин. Всичката цветна козметика, червила сенки и др също е оцветена с кармин. Така че и да се опитваш да не приемаш кармин с храна все ще целунеш червисана жена или ще ти се наложи да приемеш лекарства.

8.   Знам за него от 8 години. Използва се масово в лютениците, апетитките, доматените сосове, в червените колбаси като луканка, шпек салам, бабек и др., в червените бои за сладкиши и торти, в хахвер, замразени скариди и др. Такива продукти така или иначе не консумираме у дома, защото са с най-различни консерванти, а колбасите са канцерогенни

9.   Ами добре. Ще си го отбележа в тефтера с интересни факти.

11.   Е, и? Откри топлата вода. Какъв е проблемът? Това е натурален оцветител. Явно сега си го разбрал и си в шок, но това не е тайна за никого. Както се казва, това да е проблемът. Ти какви други гадости ядеш за кармина си се загрижил. Който не иска да яде такива неща да запратя ръкави и сам да си произвежда всичко. То ако е въпрос всяка смокиня съдържа по една разложена пчела. Ама хората си ги ядат.

12.   Абе пич, ти това безмозъчно стадо българско ли си тръгнал да предупреждаваш, че яли този оцветител направен от насекоми и никой не знаел за него. Българите отлично знаят и виждат сто пъти по-фрапиращи неща от това, защото те стават на 40 см от тях, пряко пред очите им следните неща, но те продължават да се тъпчат с тях все едно, че не са ги видели:
-Дюнери. Значи мангала дето ги прави пред българите дето чакат пред витрината да им ги даде дюнерите си бара мръсния телефон пред тях, пипа пари, отива до кенефа и директно със същите ръце им пипа дюнера и това стадо празноглаво седи напълно безучастно взема го дюнера и лапа. Опашката от 10-ки метри и никой не реагира все едно, че го няма.
-Палмово масло. Убиха се да ги предупреждават, че това им запушва кръвоносните съдове и го има в 99% от сладките неща, обаче нито един българин не си прави труда да чете етикета като купува нещо сладко, а директно го слага в корема като в циганска торба.
-Кучкарите. Разхождат си кучетата из целия град като с това и кучато им се въргаля по земята в изпражнения от други кучета, а после остовят кочето им да ходи из тях и по лелото им където спят и да ги ближе по устата цялото омазано с яъца на кучишка тения.
-Черно море. Мечтата на псхичноболния бг тъпак. Фекалните канализации на всички държави около него се изливат в него и то смърди на тоалетна. Отделно по пясъка на плажа всеки ден минават тълпи от хора с обувките си върху него. И идиота отива цопва се във фекалното черно море да се нагълта хубаво, след което после да излезе и да се овъргаля в пясъка тъпкан с обувките на хиляди хора всеки ден и ползван за тоалетна на кучета и котки.
Ти разбираш ли, че това са пълни идиоти и психично болни хора и като ги предупреждаваш, че това е от насекоми най-много да тръгнат да си правят шейкове от него?

13.   То това вече от над две години е факт... няма какво да направим. Даже съм чувала спекулации, че това води до риск към развиване на ракови клетки.... шанс, така или иначе всички ще умрем.

14.   Знаем, авторе, знаем отдавна.

15.   Ами те и пчелните продукти идват от буболечки реално. Млечните продути, алкохола (истинския), туршията и някои колбаси пък са следствие на бактерии.

16.   Аз си произвеждам всичко сам! Който не иска да яде боклуци, да хваща мотиката и да отива в къщата на баба и дядо.

17.   16, почвата е друга, дъждовете са други, слънцето е друго, семената са други. Не си мисли, че като си го произвеждаш сам е много по-полезно. Не е като едно време.