Споделена история от Здраве

Близък иска да сложи край на живота си
Здравейте!
Моля за съвет и мнение. Мой близък има проблем, който според неговите роднини ще мине с времето. Според мен не е така. ОТ 5-6 години се изолира, ограничава общуването, обвинява близките си за минали случки от детството и ги вини, че те са причина за нещастията му. Човекът е над 25 вече. Мъж е. Вглабява се от известно време в здравето си и се храни със сурово месо, яйца. Преди спортуваше, а сега твърди, че фитнесът е за глупаци. Преминава рязко то една крайност в друга. Не се харесва външно. Иска да се промени. Прави упражнения за челюст. Не излиза с никого. Доколкото знам всичко е почнало от едно момиче, което го е излъгало, че е влюбено в него и го е изиграло. Използвала го е и се е върнала при бившия. Той не споделя много и от малкото, което знаем ни кара да се притясняваме. Споделил е, че не иска да живее. Близките му не предприемат нищо. Моля за помощ.
Психолог или друг вид действие да се предприеме. Не знам дали има добри специалисти за точно такъв тип психоза или и аз не знам как да го нарека... Отчаян съм.

Коментари

1.   Мисля, че е за психиатър, но трябва да иска той. Насила не можеш да го за дължиш да отиде и приеме лекарства.

2.   На слаб човек никой не може да помогне. Само него го е прецакала някаква парясница, само той страда.
Няма да се оправи като има все някой покрай него да му влиза в положение. Остайте го или да се убива или да възмажее.

3.   Изиграла го е??? Апартамент ли й е подарил, много пари ли й е дал? Кола ли й е подарил?
Излъгала го, че била влюбена? Наистина ли е твърдяла, че е влюбена или той само си е мислил това?
Почти всички сме преживявали изневери или раздели с гаджета, единици са тези, които от оървия път си намират партньор за цял живот. Зле ни е било, страдали сме, наранени сме били.
Но той дори няма деца или дълга връзка с тази жена.

Човекът има диагноза и тя не е депресия!
Мръднал е
Нито един нормален човек не яде сурово месо.

4.   Н 2 "парясницата" не му е причина, а повод, човекът е със сериозни психиатрични отклонения.

5.   Точно така слаб е човека и сам си е виновен. Да внимава какво привлича. Явно е много чувствителен, явно все още няма собствен апартамент, явно колата му е стара. Явно не изкарва повече от 2К. Явно е много надут. Явно иска много а не може да предложи нищо. Явно чака да живее само от една заплата. Явно не е женен. Явно няма деца. Явно няма воля. Добре че аз нямам проблеми и мога да се отдам на това да решавам проблемите на другите, и като кандидатсват при мен на работа да ги питам учидено - Ама вие защо нямате деца? Ама наистина ли на 25 още живеете на квартира?

6.   Оуу, не бях обърнала внимание, че ядял сурово месо...
Може и паразит в мозъка да има. Проучете добре темата.
Много подобни случаи завършват с психиатрично лечение, а чак при аутопсия се установява паразит. Не, че ако е това има лечение, няма... Но поне може да се облекчи.

7.   Психиатър и болница, не се правете на лекари, когато някой може да посегне на живота си и да го щадите от болница и защото му било клеймо. Четете малко, това са хора в риск и изискват спешна хоспитализация, даже няма да ги питат съгласни ли са или не. И са: това спасява животи, а не да се правите на лекари за приятели по кафенетата и ако са в жестоки депресии да ги изслушвате и тема подобни. Има си хора учили за справяне. Вие не сте.