Споделена история от Здраве

Изпускане при непълнолетие
Здравейте, от изключително дълго време имам проблем с лекото изпускане на капки урина по време на деня, даже и нощта. Момиче на 17 съм, нямам полов живот.
Изключително неудобно е това чувство затова нося превръзки през цялото време. Съжалявам, че не съм казала по-рано за изпускането си, което продължава от 6 клас, имах дълъг период от проблеми с психичното си здраве и не обръщах внимание мислейки си, че ще мине с продължение на времето ама не. Знаех, че ако кажа на майка ми, тя ще ме увика и ще вдигне скандал, а приятеля й ще ме пребие ако разбере. Найстина тъжна картинка, но сега живея при някой друг, който не би позволил това да стане. Затова толкова много години не съм проговорила.
Преди няколко месеца с мой настойник отидохме до личният лекар(за направления защото трябваше да отида и на очен). Лекарките(бяха две в кабинета) се държаха изключително незаинтересовано и даже с подигравателен тон когато чуха за изпускането. Непрофесионално държание и доста сухарско. Злобни бабички, какво да кажа?
Те предложиха лекари, които се занимават с бъбреци(забравих названието)при, които мога да отида ама те идват само определени дни от месеца понеже са от други градове. В този ден нямаше и трябваше чак другият месец, затова си взех направление за очен.
Въпросът ми е, според вас от какво се получава това? На някой друг случвало ли му се е? Забавянето ще влоши ли проблемите? Какво да пия против изпускане?

Коментари

1.   Имаш цистит.

2.   Според мен имаш лека форма на инконтиненция. Без преглед не може да се каже, какво да пиеш против това изпускане. Има превръзки за инконтиненция и можеш да си купиш такива.

3.   Мисля, че са ти слаби мускулите там. Виж Кегел упражнения. Възможно е също... Не знам докъде е стигал приятелят на майка ти освен да е готов да те пребие... Ако има и други вероятни причини, сподели ги с лекар за да знаят какво а търсят и дали е нужно да видят отвътре.
Не жали майка си когато дойде денят да я съжалиш! А въпросният приятел даже няма и да го видиш когато дойде неговото време.
Има възмездие, ти си гледай твоят живот.
Но смятам че с упражнения и дори йога разтягания за долната част на корема, ще ти помогнат много.
Искам да ти обясня и правилното значение на една дума, която погрешно тълкуват и пробутват заинтересовани разни.
Думата е ЕГОИЗЪМ.
Егоизмът НЕ е да мислиш само за себе си, а да мислиш ПЪРВО за себе си и това е правилното. Пред себе си ще поставяш само ако имаш деца някой ден.

4.   Ако не си правила това досега, започни периодично да стягаш мускулите си долу, все едно спираш уринирането си. Прави това упражнение, когато ти е удобно – на училище, в градския транспорт, докато вървиш.

Защо се получава, е малко трудно да кажат непознати – може да е на психологическа основа, но може и мускулите да са слаби или да си предразположена към такова нещо.

Съжалявам, че имаш такова преживяване и се надявам да проблемът да се оправи възможно най-скоро!

5.   Не знам каква може да е причината при теб, но прочети в интернет за упражненията на Кегел.
С прости думи това са упражнения за укрепване на мускулите на тазовото дъно. Както си седиш, стоиш, или ходиш, стискаш и отпускаш мускулите си там долу, все едно спираш струйката при пишкането.
Дори о да не помогнат, няма да навредят, всяка жена трябва да ги прави.

6.   Здравей мило момиче. Най-вероятно имаш проблем с мускулите на тазовото дъно. Функцията на тези мускули е да са опора на пикочния мехур, матката и други вътрешни органи. Когато тези мускули са с намален тонус, се получава изпускане на урина, смъкване на матката и други дисфункции. Трябва да те прегледа специалист по пикочно-половата система. Изобщо не мисля че бъбреците имат нещо общо с това.

Такова изпускане получават някои жени след раждане или ако са по-възрастни. Но за твоите години и състояние не е в реда на нещата, затова е важно да те прегледа лекар. Много вероятно да ти назначи лечение при физиотерапевт (има физиотерапевти които се специализират в тази област) и да ти препоръча да правиж упражненията на Кегел.

Потърси в нета какво точно представляват упражненията на Кегел.

С физиотерапия и упражнения проблемът би трябвало да се разреши в рамките на няколко месеца.

7.   Не прави упражненията на Кегел, те могат да предизвикат по-големи проблеми, потърси свестен лекар уролог, гинеколог!
Успех и бързо възстановяване!

8.   Направи си труда да се сдобиеш с направление за нефролог. Той/тя може да даде направление и за друг специалист. Имайте го предвид и не се оставяйте лекари да се държат непрофесионално с вас.
Моля и тук да се въздържате от диагнози.