Споделена история от Здраве

Акне
Здравейте, момиче на 22 години съм.
Моят проблем с акнето почна от 10 клас, започнах да ходя на кожни лекари, ендокринолози, докато не се разбра, че е хормонално и имам проблем с щитовидната жлеза, изписаха ми хапчета за щитовидната жлеза, които пия до ден днешен, от кожните лекари след всеки изписан крем най голям ефект започнах да виждам от акне аут активен крем, обаче след като кожата ми се беше подобрила отново почнах да се връщам като в начален етап, гнойни пъпки, червени, подкожни, с две думи от всичко. Отново отидох на кожен и на ендокринолог, сменихме козметиката (използвам само фондьотен от аптеката ) и грижата за лице, обаче няма никакъв ефект, а ендокринолога ми изписа "пикозитол" за хормоналния дисбаланс. И в момента за лицето използвам пак на акне аут, но възстановяващия крем със слънцезащитита Въпросите ми са, някой пил ли е " пикозитол" сашета, видяхте ли ефект и след коя опаковка? От кой крем виждате ефект?

Коментари

1.   Не съм пила пикозитол, но и аз се борих с акнето дълго време, все още ми излизат пъпки, но значително по-малко. Продуктите на акне-аут са добри, но изсушават кожата, за това си вземи хидратиращ крем от аптеката за мазна и склонна към акне кожа. На Laroche Possay - Effaclair Matt (едва ли съм го написала правилно) е добър за целта. Може да се мажеш с чаено дърво, то също влияе добре при акне и кожни възпаления. Намали мазното и сладкото до минимум, наблягай повече на плодове и зеленчуци.

2.   Бял крем ''Рачев''

4.   Здравейте, благодаря за отзивите
Относно храненето, аз не ям сладко почти, аз самата не съм му фен особено.
И аз съм пила противозачатъчни, но ми казаха 3-4 месеца, тогава да намаляха, имаше застой няколко години и акнето пак се върна. Правих си скоро кръвни изследвания, всичко ми беше наред, инсулина специално ми изследваха, беше добре, заедно с други хормони, казаха ми, че сигурно е хормонален дисбаланс, но не знам, защо отново се върнаха всички проблеми с кожата. Аз също бях ползвала продукти на ефлаклар за измиване на лицето и все още го ползвам. Махнах фондьотените от дрогериите, смених го с такъв от аптека, една седмица бях добре, после ми изписаха Пикозитол и става все по зле, имам чувството, че от него пък още повече се влоших. В момента нямам проблем със съня. Единствено мога да гадая от какво се получава. Писах тук, за да разбера ефикасна грижа за лицето, вместо да се харча излишно и да не ми помагат. Кожата ми по принцип е проблемна, но бях значително по-добре няколко години, докато не се върна всичко отначало. Нямам проблем с яйчниците, никога съм нямала, цикъла ми винаги е идвал редовно.
Само да вметна, че и аз пия антибиотик в момента Азитромицин, предписаха ми го по схема
Авторката. Ако можете да кажете нещо полезно, пишете.

5.   Потърси грижа за лице със салоцолова киселина, много е ефикасна при пъпки. Примерно почистваща пяна или тоник, също може и мицеларна вода с тази съставка. Не прави чудеса, но с постояннство има резултати.