Споделена история от Здраве

Хронична Умора - какво Ви помага?
Здравейте, хора! Какви витамини пиете за хронична умора или какво ви помага?
Работя 5г. по 6 дни в седмицата и ходя по 35км пеша на седмица. Не зная нормално ли е, но се уморявам. Имах и болки вдясно от 5 месеца над тазовата кост, които каквото и са пих, понякога се появяват пак.
Излизам от 7. 30 и се връщам в 18ч. На всички празници работя до 14ч. Заплатата ми е минималната. Моля за съвет.
Какви хапчета да пия, за да издържам?
Неделите са ми свободни и спя повече, но това не е добре.
Защо не издържам и съм все уморена?

Коментари

1.   Купи си Сарженор или Амбинор

2.   "Работя 5г. по 6 дни в седмицата и ходя по 35км пеша на седмица"

И аз се чудя и не мога да измисля защо си изморен. Деазнам пробвай да ходиш по 100 км на седмица. Явно ти идва малко.

"Излизам от 7. 30 и се връщам в 18ч. На всички празници работя до 14ч. Заплатата ми е минималната. "

Тук вече си пролича, че или историята е измислена, или си тотален промит мозък с робско мислене.

3.   Пий хапчето "предизвестие за напускане"! Ще ти подейства незабавно и ще се излекуваш. После си почини 1 месец, като междувременно си търсиш друга работа.

4.   Яж две или три хубави основни хранения състоящи се от качествени храни. Яйца, Месо, Катроф, Сладък Картоф, Ориз. Три часа след основното ядеш банан и ябълка. Това ще ти даде енергия, но цялостно гледай да ядеш колкото можеш повече непреработени храни. Отделно от това не разбрах дали ходиш на нощни смени, но ако си редовна. Лягай и ставай по едно и също време и пий 30мл вода на килограм. Ако си 70кг трябва да пиеш 2100мл вода. Ако и това не ти помогне можеш да отидеш на лекар или имам един кос в ръкава останал. И той се нарича Animal Pak в него се съдържат всичките нужни витамини, минерали има и глутамин и креатин вътре. А те спомагат за по-добро възстановяване. И всичките неща са в голямо количетсво. Не са като мултивитамините от аптеката. Така, че пробвай това, което ти казах и ако не помогне отивай на лекар.

5.   Пусни си пълни изследвания. Пий правилно и достатъчно вода. Храни се здравословно. Намали стреса, излизай с приятели. Смени работата. Въобще подреди си приоритетите. Успех!

6.   Здравей. Мисля, че болките не са над тазовата кост, я това е седалищния нерв. Той стига до пръстите на краката дори. Това може да е дискова протрузия го наричат. После преминава в дискова херния. Не е желателно да вдигаш тежко.
Преуморяваш се много, за това те дразни нерва, вдигнеш ли рязко много тежко, може да стане лошо.
Аз бях така, мислех, че ме боли тазобедрена става.
Вдигнах рязко един мокет и се влачих 6 месеца с болки и възпаление на нерва, в последствие от огромна дискова херния в кръстната област. Както си вървиш и ти забива кракът и няма мърдане.
То дори може да се случи и от кихане, подхлъзване.
Никой не е застрахован.
Прочети, ако имаш време за дискова протрузия и дискова херния.

7.   P. s. / каквито и хапчета да дадат е временно облекчение :(

8.   Претоварена си. Попринцип никой не може да ти казва, но искам да ти кажа да се замислиш за нещо: Работиш толкова много за минимална заплата? Не знам колко е тя, просто ако ти е писнало и имаш желание за развитие в друга посока, защо не пробваш нещо? Или да си в същата сфера, но друга работа с друг график. Прекалено ми се струва това. Пък и единствения ти почивен ден да си го проспиш (което в твоята ситуация е нормално), вместо да си правиш други неща е малко тъпо. Замисли се.

9.   До 7 - Ами не е задължително, да ги пиеш един път, сещаш ли се?

10.   До 9: Противовъзпалителни не се пият дълго време или напред във времето като цяло, защото увреждат стомаха и други неща.
Не се изразих правилно. Зависи от ситуацията. Понякога не помага нищо.

11.   Дано намериш спокойствие, Авторе. Почивка, нов график.
Претоварваш се, това не води до хубави работи.

12.   Как се храниш, щастлива ли си в личния си живот? Защо работиш толкова много и то на минимална заплата?

13.   А защо не си смениш работа с 5 дневна седмица? Законово трябва да имаш 2 почивни дни.

14.   35 км пеш на седмица изобщо не е много, не знам какво толкова учидва номер 2. 35:7=5 км на ден. Човек, за да се поддържа във форма и да не пълнее, трябва да върви минимум 8 км на ден, а най-добре 10 и повече. А описаните са двойно по-малко. Иначе историята е тотална измислица.

15.   Започни да приемаш B12.