Споделена история от Здраве

Каква е връзката между блокажите в тялото, болестите и емоциите ни?
В днешно време, хората са все по-осъзнати и това не отстъпва в направление - връзка между тяло и ум.
Следвайки собствените ни усещания, няма човек който да не е усещал ''топка в стомаха'', когато е притеснен, или болки в гърлото, когато не изкаже мнението си, например. Няма блокаж или болест в тялото, които да не се причинени от нашите емоции и ментално състояние. Дори може да се замислите за определен симптом или болест, в какъв период от вашия живот се е появил и ще видите, че е било във момент, когато сте били стресирани, в труден период или когато са ви обземали много негативни мисли. Тук е момента да кажа, че няма вредни емоции, има потиснати, тоест ако вие се справите със дадената емоция или травматично преживяване, с помощта на приятел, роднина или психолог, или изберете да потиснете емоцията в себе си, вие след като сте я потиснали, тя не изчезва, а просто ви дава сигнал, че е останала някъде там, чрез конкретна болест или блокаж в тялото. За това ви съветвам, да се справяте с емоциите си, да обръщате внимание на сигналите в тялото си и да бъдете на първо място за себе си. Тогава ще бъдете здрави и в хармония със себе си.
Науката, която се занимава с връзката между тяло, ум и емоции се нарича - психосоматика.
"Психосоматика", буквално преведено от гръцки значи, psyche -душа и soma - тяло.

Това е тази наука, която изследва каква е връзката между нашите емоции и тяло. Или по-точно как психиката е в основата на заболяванията ни.

Зад всяка болка, физически блокаж или диагностицирано заболяване стои определена емоция или чувство, на което не сме обърнали внимание.
➡️ Няма лоши емоции, има потиснати или неправилно изразени. А потиснатите емоции винаги разболяват.

"Психосоматиката" ни учи, как да открием, зад всяка определена болка, каква точно определена емоция или чувство стои. И ни насочва към решението.

Ролята на храната тук е, че във всяка една храна има определен състав, който директно влияе на нашата емоция. И за съжаление, когато има някаква потисната емоция в нас, ние търсейки успокоение в храната и не слушайки от какво има нужда тялото, просто влошаваме проблема.

И се получава един омагьосан кръговрат на влошаване на симптома! ❌
Последван от вина, срам, гняв към себе си.

За щастие, когато преработим емоционалното си състояние, чрез терапия, физическите неразположения, породени от него, започват да се лекуват.

Вие заслужавате да се чувствате добре в тялото си, да изпитвате лекота и удоволствие❗️
Надявам се да съм ви била полезна :)
От Мария Телбийска.

Коментари

1.   ОК, само моля не използвайте тия ужасни емоджита - повръща ми се като ги гледам.

2.   Само, че малцина ще те разберат, начина на мислене може да убие. За съжаление в България грубото отношение, арогантността е масово, но...

3.   Луиз Хей свързва всяка болест с определена емоция. Има много информация в Интернет и дори съм срещала таблица по въпроса.

4.   Един смислен пост. Браво!

5.   Знам (от опит) че кожата реагира първа на токсично отношение примерно. Тя е наша защитна стена, фронтовата ни линия и поема целия стрес.

6.   То има и невръстни бебета с тежки заболявания. Със сигурност не е вярно във всички случаи.