Споделена история от Здраве

Трудно отслабване
При ръст 160 станах 88кг, а бях 55кг.
Напълнях в долната част на корема, в горната част на ръцете, под брадичката, в дупето и горната част на краката.
Какво би помогнало да си върна отново старите 55кг?
Храня се с яйца сутрин, кис. мляко на обед и вечер домати на салата 6 месеца и не отслабвам. Затова моля за съвети.
Какви лекарства са ви помогнали?

Коментари

1.   Такова напълняване трябва да се види от ендокринолог. Ако е необходимо -лекарства и тогава подходяща диета. Виждаш, че с диети напосоки не става, защото не атакуваш причината.

2.   Имам същия проблем. Височина е 1, 58 см и тегло 75 кг... Преди пандемията бях 64 кг, но откакто започна ковид качих много килограми и се боря да ги сваля... Освен това имам хипотиреоидизъм и висок пролактин така че е по-вероятно да имам наднормено тегло. Хората казват, че дори не ям толкова много и все напълнявам... Уморявам се и от тренировки във фитнес залата, но това ми помагаше да отслабна в миналото.
В момента се чудя как и аз да отслабна, защото не ми харесва и не обичам хората да ми казват, че съм дебела.
В момента и аз се чудя как да отслабна, защото не ми харесва и не обичам хората да ми казват, че съм дебела... но не искам да правя диети и ми писна да гладувам като в моите гимназиални и университетски години.
Преди разчитах повече на фитнес, отколкото на диети, но този път трябва да гледам какво ям и колко...

3.   Направи си кръвни изследвания и си виж хормоните, ако всичко е наред виж си количествата и най-вече калориите дневно, които поемаш и почни да спортуваш, ограничи стреса и вредните храни и напитки.
Лекарствата за отслабване няма да ти помогнат, могат отначало да имаш някакъв ефект, но когато ги спреш може да си върнеш свалените килограми двойно.

4.   Лекарства няма да ти помогнат. Почвай да четеш за калориите, какво са, колко г/д ти трябват на ден при твпите данни, за да сваляш килограми. Дали ядеш якца с мляко или свинско с ориз има значение, но не чак толкова голямо. Важно е колко калории приемаш и колко изразходваш. Магически хапчета няма.

5.   Да бе да, понярвах ти, тая шия не е от туршия.. Гледай "Тайни лакомници" по ТЛС същата "плоча" въртят как нищо не ядат, само салати и ги снимат, тайно, леле "мак меню", в офиса колегите я снимат пак яде.... и когато фактите говорят млъкваш. В концлагерите дебели хора не е имало, защо ли? Който е с килограми яде, това е. Колежката ми все мрънка, че е дебела и нищо не яде, цяла сутрин нещо ядеше, солети, сладко, ... е как няма да си без излишни килограми.

6.   Дъщеря ми така напълня рязко без причина. Отидохме на еднокринолог и се оказа, че има инсулинова резистентност и е била на прага на диабет. Изписаха и метфогамма и за 2 г. си върна старото тегло. Но имай предвид, че не са много читавите ендокринолози. На нея няколко души преди това и казаха, че и са ниски нивата на щитовидния хормон и тръгнаха да я лекуват за щитовидна жлеза. А се оказа, че трябва да се гледат и други хормони и съотношението между тях. Та на края се оказа, че проблема е инсулинова резистентност. Иначе щяха да я лекуват за нещо, което не трябва и щяхме да се чудим защо няма резултат.

7.   От стрес е често

8.   Спортувай 5 дена в седмицата. Моите наблюдения са, че дебелите хора са някак си и мързеливи.