Споделена история от Здраве

Сутиенът - вреден или не?
Аз съм на тринадесет и се чудя дали да нося сутиен. Няколко часа четях за тях. В един сайт пише, че сутиените предизвикват рак на гърдите, обаче в друг сайт пък че са много полезни и оформят гърдите. Да си купя ли сутиен или не!?

Коментари

1.   Самият сутиен не е вреден. Вредни са само онези метални неща, които са под чашките. Ако си купиш сутиен ги махни - съвсем леко с едно ножичка и после го заший, изобщо няма да си личи. Точно този метал, който се използва, за да повдигне бюста, причинява рак. Подплънките също могат да причинят рак. Да, купи си сутиен Ако има на какво да го сложиш си купи. Не е вреден. АЯ и да беше, не може цял живот да ходиш без сутиен, защото ще ти се виждат зърната. По-красиво е със сутиен.
***Кървавата роза***

2.   Преди два месеца спряхте да се напикавате и вече носите сутиени...

3.   Зависи - имаш ли нужда от сутиен първо?
Ако имаш нужда, значи е полезно и добре.
Не те съветвам да си взимаш сутиен с банели на първо време, както и да ги махкаш. Има и спортни сутиени без банели - вземи си от тях. Аз на твоята възраст такива носих, но за съжаление не мога вече.
Имам доста големи гърди, макар че съм слаба - без банели (това металното) не мога. Не вярвам, че причинявали рак - купувам си от скъпите. Както и да е, и без това нямам избор - с банели ще е. Ти си вземи без и ще е определено полезно за теб, придържа гърдите, а и е доста перверзно, когато едно момиче или жена, дори с малки гърди, ходи без сутиен в обществото. Мъжете само това гледат - малко да стане по-хладно и зърната ти се виждат през блузата.

4.   Ако гърдите ти са достатъчно големи, за да може да им стане и най-малкия размер сутиен, тогава вече можеш да си купиш. Ако не ти става и най-малкия, не си купувай, защото после като ти параснат гърдите могат да увиснат. Ако имаш големи гърди, по-добре носи сутиен, защото иначе ще увиснат. Сутиена ти ги стяга и няма такава опасност, но го носи само, ако имаш нужда. Аз съм на 13 и от година и и половина нося сутиен. Отначало едва ми намериха сутиен, защото почти никой не ми ставаше - бяха ми големи всичките, но пък бюстиетата ми бяха малки. Най-накрая намериха някакъв, който ми ставаше перфектно. След това като ми пораснаха си намирах сутиени по-лесно.

5.   Добре, бе, хора, как могат подплънките да причиняват рак!? ! Какво е значението за гърдата дало плата отпред ще е повече (така да се изразя). Според мен няма никакво отношение. Ако някой може да ми обясни ЗАЩО - да действа. То и аз така от пръстите мога да си изсмуча - чорапите са вредни за краката, ходете боси.. обяснете.

6.   към2; Абе, ти си зле с сори че го казвам ама си е така тя е на 13 влязла е в пубертета, и то много отдавна. Днешните деца се развиват много по-бързо. И още повече тя ми е приятелка и има какво да сложи в сутиена.

7.   В една книга пише, че не е хубаво да се носи сутиен с банели когато се развива бюста (развиващи се бюстове). Вярно ли е и ако може да ми обясните. Благодаря предварително!