Споделена история от Здраве

Жега, как регулирате кръвното си
Как регулирате кръвното си налягане в тези жеги, вземате ли медикаменти, или как?

Коментари

1.   Ами избягвам пикантни храни, кафе, сладко, приемам повече течности.

2.   Моето като цяло си е ниско, а сега да не говорим... Ппц пия вода по има няма литър на ден. Започнах да се насилвам да пия повече и определено се чувствам по-добре. Иначе айряна си ми е неразделна част. Вече чак го мразя.
Аз бая време бях с недостиг на витамини и желязо и уж ги вдигнах, но пак си ги пия на моменти, за да поддържам стойности. Направете си изследвания, дори просто за вашето спокойствие, за да видите как са ви показателите и витамините. От понижени/завишени количества на такива може да ви играе кръвното.

3.   Ако ми е високо дишам дълбоко през носа за 5-10 минути и спада 10-15 единици. А за ниско не знам, никога не ми е ниско.

4.   "Приемът на магнезиев цитрат е един от възможните начини да увеличите нивата на магнезий в тялото, най-вече, защото има висока бионаличност отколкото други видове магнезиеви добавки. Предотвратяването на магнезиев дефицит е много важно, тъй като той се използва при стотици различни процеси в тялото, включително за преодоляването на симптоми на тревожност, проблеми със съня, болки, спазми, главоболие и промени в кръвното налягане"

Копирах ти само частта, която те интересува. Много хора явно не знаят, че юагнезиевият цитират регулира кръвно. Прочети и повече.

5.   Ако има климатиче наоколо, слагам го на 27 градуса, следобед се затварям и чета (или работя). Ако няма - лягам и лежа в несвяст в някакво полусънено състояние до 21-22 часа...

6.   Ниско се регулира с нещо сладко или айрян със сол, за сваляне на кръвно, чудесно действа кисело мляко с канела.