Споделена история от Здраве

Често ми се спи
Здравейте. Проблемът ми е, че често ми се спи още от 12-13 на обяд. Това се случва почти всеки ден. Какви може да са причините и трябва ли да се притеснявам.

Коментари

1.   И аз имам същия проблем. Спя до 12:00 - 13:00 ч. и следобяд пак спя от 15:00 до 18:00. Нощес си лягам към 01:00 или 02:00.

2.   Според мен това е от жегата.

3.   1. Никакво кафе.
2. Никаква кола и подобни боклуци.
3. Лягане в 22:45 максимално.
4. Последното хранене е до 3 часа преди това.
5. Никакви екрани и устройства 2 часа преди това. Минимумът е 1.
6. Четете книга-слушате подкаст за приспиване.
7. Светлината на лампата трябва да се приглушава вечерта, и си купете с много топла светлина - много жълтеникава, но и оранжева.
8. На обед яжте много лека храна, а лятото салати с една филия хляб, или малко месце, но без хляб. Никакъв. Трябва да се усещат незаситен, когато приключите. Засищането ще дойде до няколко минути след това. Много хора преяждат без да забелязат.
9. След събуждане веднага ставате, дори да не сте се наспал - това ще Ви подготви за хубаво наспиване вечерта, ако изпълнявате и другите неща...
10. Задължително си слагате затъмняващи пердета - легнете ли - в спалнята трябва да е тъмно като в рог...
11. В спалнята се правят единствено любов и спане. Нищо друго.
12. Лягате си и ставате по едно и също Време, без събота. Тогава се излиза.
13. Ставайте рано.

Това цялото от опит го знам. Ако го правите, за един месец ще почувствате неща, които не сте били чувствали с години.

Хората подценяват съня и сънната хигиена, но именно там е разковничето към овладяснето на стреса и изграждането на стресоустойчивост.

4.   А в колко лягаш? Ако е в 2, 3 е нормално..

5.   Виж хемоглобина

6.   Нарколепсия?

7.   Ниско кръвно в жегите, нискокалорична диета или бременност в първия триместър

8.   3, това са пълни простотии преписани отнякъде.

9.   Не, това е личен опит по предписание на психиатър и невролог. Не в България, ако е от значение.

Помогна ми с поне 40% да изляза от много лошо положение. Само трябва да се спазва стриктно. Даже ми казаха, че никакво лечение дори и на бледо изразена депресия няма да се случи докрай и без рецидив, ако не се спазват стриктно тези точки. Ами... прави се оказаха. Сутрин се събуждам като навит на пружина, с енергия, бодър ум, с доста повече издръжливост към психическо натоварване... Пък Вие си говорете каквото пожелаете, не Ви преча - всеки има право на мнение, дори и на грешно, стига да не е общовредно....

10.   Много добри съвети от номер 3. На мен не ми ги е казвал психолог, сам съм достигнал до почти всички от тях с опита си и несъмнено са се доказали с времето. Но трябва много воля и постоянство, за да ги превърнеш в рутина.
Бих добавил и никакво спане в светлата част от денонощието и повече физическа активност и динамика през деня.